2016 08 15

Istorinį auksą Rio iškovojęs Andy Murray: didžiuojuosi savimi

Antroji pasaulio raketė Andy Murray Didžiajai Britanijai padovanojo dar vieną šventę. 29-erių metų škotas Rio de Žaneire tapo pirmu tenisininku istorijoje, apgynusiu olimpinio čempiono titulą. Pirmadienio naktį jis po daugiau nei keturias valandas trukusios dramos 7:5, 4:6, 6:4, 7:5 nugalėjo 141-ąją pasaulio raketę Juaną Martiną del Potro. Po istorinės pergalės A.Murray neslėpė, kad tai greičiausiai buvo paskutinė jo galimybė olimpinėse žaidynėse iškovoti auksą.
Andy Murray nugalėjo Juaną Martiną del Potro ir antrą kartą iš eilės tapo olimpiniu čempionu
Andy Murray nugalėjo Juaną Martiną del Potro ir apgynė olimpinio čempiono vardą / „Scanpix“ nuotr.

Ketvirtame sete J.M. del Potro tris kartus pasinaudojo „break point’u“ ir išsiveržė į priekį 5:3. Tačiau A.Murray susiėmė, pradėjoefektyviau naudotis silpnosiomis varžovo pusėmis ir laimėjęs keturis geimus iš eilės triumfavo auksiniame Rio mače.

„Tai buvo vienas iš sunkiausių mano mačų, – po pergalės kalbėjo antroji pasaulio raketė. – „US Open“ čempionato finale prieš Novaką Džokovičių, kai laimėjau pirmą savo „Didžiojo kirčio“ turnyrą, buvo nelengva, tačiau šis mačas iš manęs pareikalavo labai daug emocinių ir fizinių jėgų.“

Nugalėjęs argentinietį A.Murray tapo pirmu tenisininku istorijoje, sėkmingai apgynusiu olimpinių žaidynių čempiono titulą.

„Akivaizdu, kad tai yra įspūdingas pasiekimas, nes iki šiol dar niekam nepavyko to padaryti, – svarstė geriausias Didžiosios Britanijos tenisininkas. – Esu labai laimingas ir didžiuojuosi savimi, kad pavyko tapti tuo pirmuoju.“

Prieš mėnesį A.Murray Didžiajai Britanijai padovanojo dar vieną šventę, kai antrą kartą tapo Vimbldono čempionu. Tačiau antrajai pasaulio raketei Rio de Žaneiro olimpiada reiškė dar daugiau, nes 2020 metais Tokijuje jis tokios įspūdingos formos jau nebus.

„Labai daug kas gali nutikti per ketverius metus, ypač tenisininkams. Per metus mes sužaidžiame labai daug turnyrų. Po pergalės Londono olimpiadoje man buvo atlikta nugaros operacija, – priminė A.Murray. – Noriu pasakyti, kad per tiek laiko gali pasikeisti daug dalykų. Po Londono aš išgyvenau daug nelengvų akimirkų.“

„Esu laimingas, kad galiu būti čia, rungtyniauti pačiuose didžiausiuose turnyruose. Nieko negaliu pasakyti apie Tokijo olimpines žaidynes, tačiau viena žinau: kai man bus 33-eji, tokios pačios formos aš jau nedemonstruosiu.“

Po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių A.Murray visai neturės laiko poilsiui. Iškart po finalo britas kelsis į JAV, kur rungtyniaus Sinsinačio „Masters“ turnyre. Antrame jo etape antrosios pasaulio raketės lauks dvikova su Ivo Karlovičiaus ir Juano Monaco poros nugalėtoju.