2023 10 15

„Masters“ turnyre Šanchajuje – dramatiškas Lenkijos tenisininko triumfas

Po ketverių metų pertraukos į Šanchajų sugrįžusios „Masters“ serijos pirmenybės „Rolex Shanghai Masters“ baigėsi Lenkijos tenisininko Huberto Hurkačo (ATP-17) triumfu.
Hubertas Hurkačas
Hubertas Hurkačas / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Lauko tenisas

Vyrų vienetų varžybų finale 26-erių tenisininkas po dramatiškos 2 valandas ir 6 minutes trukusios kovos 6:3, 3:6, 7:6(8) palaužė rusą Andrejų Rubliovą (ATP-7) bei iškovojo antrą karjeros „Masters“ trofėjų.

2021 metais Majamyje pirmą šios kategorijos turnyrą laimėjęs H.Hurkačas ir finale demonstravo, kad yra vienas geriausių padavimų meistrų ATP ture.

21 ace'ą atlikęs ir pirmaisiais kirčiais 81 procentą taškų laimėjęs lenkas visuose šešiuose mačuose Šanchajuje išrašė bent po 10 neatremiamų padavimų, vidutiniškai per susitikimą fiksuodamas 16,3 ace'o vidurkį.

Trečiojo seto dešimtajame geime H.Hurkačas turėjo match point'ą paduodant oponentui, tačiau ši proga išnyko akimirksniu, kuomet A.Rubliovas atliko neatremiamą padavimą.

Lemiamame pratęsime tokiu pat stiliumi match point'ą išsaugojo ir būsimasis čempionas, galiausiai sulaukęs keleto varžovo neišprovokuotų klaidų ir tapęs čempionu.

Antrą pergalę šiame sezone prieš Top 10 varžovą iškovojusiam lenkui apskritai tai septintasis karjeros titulas ATP ture. Čempionui atiteks 1,62 milijono JAV dolerių ir 1000 ATP reitingo taškų, su kurių pagalba oficialiame ATP reitinge jis pakils į 11-tą vietą.

Pagal šiemet iškovotus ATP reitingo taškus H.Hurkačas taip pat rikiuosis 11-tas ir tik 335 taškais atsilieka nuo aštuntoje pozicijoje esančio Holgerio Rune, kuriam šiuo metu priklauso paskutinis bilietas į baigiamąjį metų turnyrą „Nitto ATP Finals“.

„Scanpix“ nuotr./Andrejus Rubliovas ir Hubertas Hurkačas

Antrojo „Masters“ titulo karjeroje siekusiam A.Rubliovui atiteks kiek daugiau nei 662 tūkstančiai JAV dolerių ir 600 ATP reitingo taškų. Rusas beveik užsitikrino vietą „Nitto ATP Finals“ pirmenybėse, o apskritai ATP reitinge rikiuosis penktas.