2023 06 25

Nenuginčijamas A.Bubliko talentas – svajonių savaitė Halėje vainikuota titulu

Visuomet talentingu tenisininku laikytas, tačiau dažniausiai dėl netinkamo požiūrio į darbą aukštų rezultatų nepasiekdavęs Alexanderis Bublikas (ATP-48) sužaidė karjeros turnyrą Halėje (Vokietija).
Alexanderis Bublikas
Alexanderis Bublikas / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Lauko tenisas

ATP 500 kategorijos turnyro finale sekmadienį 26-erių tenisininkas pateikė dar vieną sensaciją ir rezultatu 6:3, 3:6, 6:3 nugalėjo favoritu laikytą Andrejų Rubliovą (ATP-7).

Kazachstanui atstovaujančiam A.Bublikui tai neabejotinai rimčiausias ATP trofėjus karjeroje. Iki šiol tenisininkas buvo laimėjęs vieną ATP 250 serijos turnyrą Monpeljė mieste, Prancūzijoje.

Nors tarp Vimbldono favoritų monstrišką pirmąjį padavimų turinčio „Saschos“ nėra, būtent jis per pastaruosius du metus ant žolės dangos ATP ture laimėjo daugiausiai susitikimų. Verta pažymėti, kad 2019 ir 2022 metais kazachas žaidė Niuporte vykstančių pirmenybių finaluose.

Tituliniame mūšyje A.Bubliko laukė istorinio pasiekimo siekęs rusas, kuris ir pats pasižymi labai galingais kirčiais, tačiau „Rublis“ winner'ių kategorijoje variantų neturėjo – 23 prieš 42.

Čempionu tapęs Kazachstano tenisininkas atliko 21 neatremiamą padavimą, o susitikimą užbaigė taip, kaip galėtų tik jis – paskutiniame geime padarė tris dvigubas klaidas, bet galiausiai atlikdamas ace'ą antruoju padavimu iškovojo nugalėtojo titulą.

Šią savaitę Halėje jis įveikė du oponentus iš pirmojo 10-tuko, taip pat 14-tąją, 21-ąją ir 22-ąją pasaulio raketes.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Alexanderis Bublikas ir Andrejus Rubliovas

Kiek daugiau nei 410 tūkstančių eurų ir 500 ATP reitingo taškų iškovojęs A.Bublikas pirmadienį kils į rekordinę 26-tąją poziciją, už savęs palikdamas net 22 varžovus.

A.Rubliovas, kuris siekė tapti pirmuoju tenisininku, laimėjusiu bent po vieną ATP 500 serijos turnyrą ant grunto, žolės ir kietos dangos, užsidirbo 350 ATP reitingo taškų ir beveik 221 tūkst. eurų.