2023 06 08

Po diskvalifikacijos nepalūžusi Japonijos tenisininkė atsigriebė mišriuose dvejetuose

Japonijos tenisininkė Miyu Kato dėl neapdairaus veiksmo buvo diskvalifikuota iš „Roland Garros“ moterų dvejetų turnyro, tačiau su partneriu iš Vokietijos sugebėjo sužibėti mišriųjų dvejetų varžybose.
Miyu Kato ir Timas Puetzas
Miyu Kato ir Timas Puetzas / „Scanpix“ nuotr.

Ketvirtadienį didžiajame turnyro finale Miyu Kato ir Timo Puetzo pora finale 4:6, 6:4, 10:6 nugalėjo Biancą Andreescu ir Michaelą Venusą.

Dvejetų žaidimo specialistei iš Japonijos turnyro eigoje teko išgyventi labai skaudų momentą, kuomet netyčia kamuoliuką į mergaitę pasiuntusi tenisininkė buvo diskvalifikuota.

Teniso pasaulyje toks arbitrų sprendimas liko nesuprastas, kadangi M.Kato tai darė nespecialiai ir ne iš pykčio, tiesiog norėdama kamuoliuką grąžinti juos padavinėjusiai jaunuolei.

Japonė ne tik prarado teisę tęsti moterų dvejetų turnyrą Paryžiuje, bet taip pat iš jos buvo atimtas ir visas uždarbis, kadangi dvikova baigėsi diskvalifikacija.

Nepaisant šių įvykių M.Kato atsigriebė mišriųjų dvejetų turnyre, kuriame žaisdama pirmą kartą poroje su T.Puetzu iškovojo čempionų titulą.

Abiem tenisininkams tai pirmasis „Didžiojo kirčio“ trofėjus jų karjerose.

„Scanpix“ nuotr./„Roland Garros“ mišriųjų dvejetų turnyro finalininkai

Turnyro nugalėtojams atiteks bendras 122 tūkstančių JAV dolerių čekis, o vicečempionams dvigubai mažesnis – 61 tūkst. JAV dolerių prizas.