2022 06 12

Praeityje dėl dopingo nušalinta brazilė iškovojo pirmą WTA titulą

„Rothesay Open“ WTA turnyro Notingame (Didžioji Britanija) finale – Brazilijos tenisininkės Beatriz Haddad Maia (WTA-48) triumfas.
Beatriz Haddad Maia
Beatriz Haddad Maia / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Lauko tenisas

Finale 26-erių tenisininkė 6:4, 1:6, 6:3 susitvarkė su Alison Riske (WTA-40) iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

Lemiamo seto metu B.Haddad Maia turėjo sugrįžti iš break'o deficito, tačiau tai padariusi visiškai perėmė iniciatyvą ir iškovojo pirmąjį karjeros WTA titulą.

Brazilijos teniso atstovei tai buvo antrasis finalas šiame lygmenyje. Tiesa, pirmą kartą dėl titulo ji susikovė prieš beveik penkis metus Seule – tuomet tenisininkę sustabdė kylanti Latvijos žvaigždė Jelena Ostapenko.

B.Haddad Maia istorija verta atskiro paminėjimo. 2019-aisiais dėl dopingo suspenduota tenisininkė daugiau nei metus turėjo praleisti be turnyrų, tačiau sugrįžusi iš karto demonstravo įspūdingus rezultatas ir ne tik susigrąžino prarastas pozicijas, bet ir pasiekė naujas rekordines aukštumas.

„Scanpix“ nuotr./Beatriz Haddad Maia

Nuo sugrįžimo pradžios brazilė iš viso iškovojo net 132 pergales ir patyrė tik 38 pralaimėjimus (77,6 proc.), o WTA reitinge nuo 1342 pozicijos pirmadienį šoktels net į 32.

Be 280 WTA reitingo taškų jai atiteks ir 33 tūkst. JAV dolerių čekis. Čempionė tapo pirmąja Brazilijos tenisininke nuo 2015-ųjų Telianos Pereiros, kuri laimėjo WTA turnyrą.

A.Riske pralaimėjo jau 10-ąjį finalą iš 13. Amerikietės žygis iki finalo bus įvertintas 180 WTA reitingo taškų ir beveik 20 tūkst. JAV dolerių.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant