Per pastaruosius 15-a metų Ispanija yra laimėjusi daugiausiai Daviso taurės čempionų titulų – penkis.
Tačiau trys aukščiausiai reitinge esantys ispanai nebėra tokie jauni: Rafaeliui Nadaliui tuoj sueis 30, Davidui Ferrerui yra 33 metai, o Feliciano Lopezui 34.
Vidutinis geriausių tenisininkų amžius yra 32 metai. Visai kitokia situacija buvo 1995-ais, kai vidurkis buvo 25 ar 2005-ais metais, kai vidutinis geriausių žaidėjų amžius buvo 24 metai.
Ispanijai nerimą kelia tai, kad nėra kas pakeistų patyrusius veteranus. ITF jaunimo reitinge iki 18-os metų yra vos du Ispanijos atstovai: Alvaro Lopezas San Martinas yra 14-as, o Eduardas Guellas Bartrinas yra 97-oje vietoje.
Šiuo metu jauniausias tenisininkas ATP pasauliniame reitinge yra Pablo Carreno Busta. Jis užima 67-ą vietą būdamas 24-ų metų. Šiais metais jis laimėjo 10 žaistų „Challenger“ serijos turnyrų, tačiau „ATP Tour“ serijoje du geriausi pasirodymai buvo pralaimėjimai pusfinalyje.
„P.Carreno yra geriausias savo kartos tenisininkas, – vasario mėnesį teigė R.Nadalis. Tai pasako labai daug apie šalies teniso lygį.
Tarp 300-ų geriausių planetos tenisininkų, kuriems yra 25-i metai arba mažiau rasime vos 4-is ispanus. 1995-ais metais jų buvo 16-a, o 2005-ais devyni.
Šiais metais „French Open“ turnyre R.Nadalis kritikavo Ispanijos teniso federaciją, teigdamas, kad ji nepadeda jauniesiems talentams finansiškai:
„Mes turėjome viskuo pasirūpinti patys. Norėdamas dalyvauti Vimbldono jaunimo turnyre aš pats mokėjau už kelionės bilietus ir apsistojimą viešbutyje. Pats finansuoti turėjau beveik viską. Deja, nauja karta neauga, o mes juk amžinai nežaisime.“
„Daugiau tokios kartos nebus, – teigė F.Lopezas. – Bus gerų žaidėjų, tačiau kur rasite žaidėjus, kurie laimės Daviso taurę penkis kartus ir turės 12-a žaidėjų pirmame reitingo šimtuke?
Talentas svarbesnis nei federacijų darbas. Pasižiūrėkite į Švedijos situaciją. Jie turėjo tiek daug puikių tenisininkų, o dabar nebeliko nė vieno.“