2023 06 07

„Roland Garros“ ketvirtfinaliuose – I.Swiatek pergalė ir brazilės pasakos tęsinys

Po trečiadienį įvykusių likusių dviejų ketvirtfinalių paaiškėjo ir antroji „Roland Garros“ moterų pirmenybių pora, kurią sudarys Iga Swiatek (WTA-1) ir Beatriz Haddad Maia (WTA-14).
Iga Swiatek
Iga Swiatek / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Trečio titulo per pastaruosius keturis metus Paryžiuje siekianti geriausia planetos tenisininkė iš Lenkijos užtikrintai 6:4, 6:2 sudorojo CoCo Gauff (WTA-6).

Praėjusių metų „Roland Garros“ finalo pakartojimas tarp lenkės ir amerikietės šiemet įvyko jau ketvirtfinalio etape.

Prieš 12 mėnesių tituliniame mūšyje iš viso tik 4 geimus laimėjusi C.Gauff šiemet priešinosi kiek atkakliau, tačiau galutinis rezultatas ir vėl turėtų būti nuviliantis.

Pirmajame sete rezultatas dar buvo lygus (4:4), tačiau nuo tos akimirkos aukščiau reitinge tenisininkė pakėlė savo žaidimą į aukštesnį lygį ir nurūko link finišo tiesiosios.

Iš viso per 28 sužaistus mačus savo karjeroje I.Swiatek šiame turnyre laimėjo net 26 sykius.

Tarpusavio akistatose prieš amerikietę ji priekyje yra jau 7:0 ir vis dar nėra pralaimėjusi nė vieno seto.

Pirmos pasaulio raketės varžove pusfinalyje kiek netikėtai tapo brazilė Beatriz Haddad Maia (WTA-14). 27-erių tenisininkė 3:6, 7:6(5), 6:1 nugalėjo Ons Jabeur (WTA-7) iš Tuniso.

Pietų Amerikos atstovė tapo pirmąja savo šalies tenisininke „Open Era“ laikotarpyje, pasiekusia „Didžiojo kirčio“ pusfinalį.

Tiesiog pasakišką turnyrą žaidžianti B.Haddad Maia iki šio turnyro per 11 vizitų „Grand Slam“ pirmenybėse niekuomet nebuvo pasiekusi trečiojo rato.

Kairiarankė tenisininkė Paryžiuje iškovojo jau ketvirtą pergalę iš eilės, kuomet dvikovai prireikia lemiamo trečiojo seto.

Kitą „Roland Garros“ moterų varžybų pusfinalio porą sudarys čekė Karolina Muchova (WTA-43) ir baltarusė Aryna Sabalenka (WTA-2).