2022 11 13

Ryškiausių ATP jaunųjų talentų turnyro finale triumfavo 21-erių amerikietis

Jungtinių Amerikos Valstijų talentas Brandonas Nakashima (ATP-49) pasirodė geriausiai Milane (Italija) vykusiame „NextGen ATP Finals“ turnyre, kuriame pastarąją savaitę pasirodė ryškiausios ateities teniso žvaigždės.
Brandonas Nakashima
Brandonas Nakashima / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Lauko tenisas

Kiek kitokiu formatu nei įprasti turnyrai vykusiose pirmenybėse B.Nakashima finale 4:3(5), 4:3(6), 4:2 palaužė čeką Jiri Lehečką (ATP-74) ir tapo čempionu.

Mados sostinėje Milane varžėsi aštuoni daugiausiai ATP reitingo taškų šiame sezone surinkę tenisininkai, nevyresni nei 21 metai. Susitikimai čia žaidžiami iki trijų setų pergalės, tačiau tiebreak'as žaidžiamas ne prie rezultato 6:6, o 3:3, tokiu būdu sutrumpinant mačus.

Prieš pirmenybių startą ryškiu favoritu laimėti buvo įvardijamas Paryžiaus „Masters“ čempionas Holgeris Rune (ATP-10), tačiau danas pasitraukė iš turnyro ir patraukė į Turiną, kuriame yra pirmasis tenisininkas „už brūkšnio“ – tai reiškia, kad vienam iš žaidėjų patyrus traumą, būtent jis užimtų atsilaisvinusią vietą.

Pasitraukus H.Runei visų akys krypo į kortų šeimininką Lorenzo Musettį (ATP-23) bei britą Jacką Draperį (ATP-41), tačiau pastarasis krito pusfinalyje nuo būsimo čempiono, o italas sensacingai neperženg grupių etapo.

21-erių B.Nakashima viso turnyro metu nepatyrė nė vieno pralaimėjo ir pelnytai tapo nugalėtoju. Jis tapo pirmuoju amerikiečiu, triumfavusiu Milane.

Ankstesniais sezonais šį turnyrą yra laimėję šiuo metu pasaulio elitui priklausantys Carlosas Alcarazas (ATP-1), Stefanos Tsitsipas (ATP-3), Jannikas Sinneris (ATP-15), taip pat „Australian Open“ pusfinalė praeityje pasiekęs Hyeonas Chungas, kuris bando sugrįžti po sunkios traumos.

Proveržio sezoną sužaidęs B.Nakashima prieš keletą mėnesių laimėjo pirmą karjeros ATP titulą gimtajame San Diege, o vasarą pasiekė ir pirmą „Didžiojo kirčio“ aštuntfinalį Vimbldone.

Vienmetis J.Lehečka, sezono pradžioje sensacingai pasiekęs ATP 500 turnyro Roterdame (Nyderlandai) pusfinalį, šiuo metu yra kiek atitolęs nuo aukščiausios pasiektos pozicijos reitinge (59). „NextGen ATP Finals“ pirmenybių pusfinalyje čekas netikėtai eliminavo Dominicką Strickerį (ATP-111), kuris grupių etapą baigė su visomis trimis pergalėmis.