F.Al Nabhani – 27 metų tenisininkė, WTA reitinge aukščiausiai pasiekusi 362-ą vietą, savo „Instagram“ paskyroje pasidalino jautriu vaizdo įrašu, trumpai apibūdindama įvykius Prancūzijoje.
„Niekada nesitikėjau, jog tai patirsiu savo gyvenime, tačiau kuomet teisėjas iš manęs atima visas mano teises, man kyla klausimas – kodėl? Tik dėl to, jog aš musulmonė? Tik dėl to, jog mano mama vilki hidžabą? Ar tik dėl to, jog aš arabė? Žinokit, jog taip – aš musulmonė, aš arabė – aš tuo didžiuojuosi ir kovosiu už savo teises“, – ašarų veide neslėpė tenisininkė.
Pateiksime citatas iš sportininkės paskyros, kurioje detaliau buvo paaiškinti visi incidentai turnyre.
„ITF moterims leidžia žaisti su tamprėmis (aptemptomis kelnėmis) ir su jomis WTA bei ITF turuose žaidžiu jau daugiau nei 12 metų.“
„Pirmoji dvikova. Žaidžiau su prancūze Elsa Jacquemot. Bokštelio arbitras iš Prancūzijos prieš susitikimo pradžią pažiūrėjo į mane bei liepė nusiimti tampres. Aš atsakiau, jog jų nenusiimsiu bei taip žaidžiu jau 12 metų. Jo atsakas man – tuomet nežaisi. Galiausiai paprašiau, jog būtų pakviestas turnyro direktorius.“
„Turnyro direktorius teisėjui pasakė, jog aš turiu teisę žaisti su tokia apranga. Visgi arbitras primygtinai prašė, jog savo tampres pasikelčiau keliais centimetrais į viršų. Aš jo prašymą įvykdžiau.“
F.Al Nabhani susitikimą laimėjo trijų setų kovoje, tačiau tai – tik pradžia. Tenisininkė atskleidžia įvykusius incidentus dvikovoje su prancūze Myrtille Georges.
„1. Viso susitikimo metu arbitras kalbasi su mano oponente prancūziškai ir abu juokiasi.“
„2. ITF susitikimai žaidžiami be personalo, padavinėjančio žaidėjoms kamuoliukus, todėl prieš kiekvieną tašką pasirūpinu, jog korte neliktų kamuoliukų. Mano oponentė kiekvieną kartą atsisakė patraukti kamuoliukus iš savo aikštės pusės, todėl pasiskundžiau teisėjui, kurio atsakymas – čia jos aikštelės pusė, jos ir teisė, ką daryti su žaidimo įrankiais. Paprašiau, jog arbitras bent pakalbėtų su žaidėja, tačiau jis atsisakė.“
„Man pirmaujant 7:5, 6:5 varžovė specialiai numetė kamuoliuką prie tinklo žinodama, jog tai blaško mano dėmesį. Iš pradžių tylėjau, tačiau jai padarius tai dukart priėjau prie teisėjo ir pasakiau, jog jeigu jis nenori imtis jokių veiksmų, tegul kviečia žaidimo prižiūrėtoją. Teisėjas ir vėl atsisakė vykdyti mano prašymą, nors tai – mano, kaip žaidėjos, teisė.“
„3. Kortuose yra linijų teisėjai. Suprantu, jog kiekvienas žmogus gali padaryti klaidų, bet kai visi jų sprendimai yra atsukti prieš mane – tai tiesiog nesuprantama...“
Omano tenisininkė atskleidė, jog antrajame sete turėjo net 7 match point'us, tačiau bokštelio arbitras galiausiai pakeisdavo vieno ar kito linijų teisėjų sprendimą prancūzės naudai. Žaidėja įsitikinusi, jog mažiausiai 5 iš 7 sprendimai, jai turint match point'ą, buvo klaidingi.
„Aš priėjau prie jo ir pasakiau – jūs privalote būti teisingas ir susikaupti, tai neatleistina! Teisėjo atsakas – įspėjimas man už nepadorų elgesį“, – piktinasi Al Nabhani.
„Kol mano varžovė tęsė necenzūrinių žodžių tiradas prancūziškai ir apkalbinėjo mane baisiausiais žodžiais, kuriuos aš supratau, arbitras nedarė visiškai nieko. Visą tai išgirdo ir susirinkę žiūrovai.“
„Jau nuo pat dvikovos pradžios bokštelio teisėjas ignoravo mane, elgėsi nesąžiningai, o man nebuvo leista pasinaudoti priklausančiomis teisėmis.“
Galiausiai sportininkės kantrybė trūko – trečiajame sete ji susikrovė daiktus ir išėjo.
ITF organizacija kol kas neatsakė į tenisininkės išsakytus priekaištus, tačiau jų teigimu, bet kokie rasizmo požymiai tenise bus nagrinėjami labai atidžiai.