2021 09 04

Šokiruojantis iškritimas: daužė raketę ir pro ašaras paskelbė, kad nutols nuo teniso

Naomi Osaka pateko į emocijų verpetą ir iškrito iš „U.S. Open“ turnyro. Buvusi šių varžybų Niujorke nugalėtoja pareiškė, kad padarys pertrauką nuo teniso varžybų.
Naomi Osaka
Naomi Osaka / „Scanpix“ nuotr.

Trečiajame „U.S.Open“ turnyro rate Naomi Osaka patyrė netikėtą pralaimėjimą.

18-metė kanadietė Leylah Fernandez, esanti tik 73-ia reitinge, įveikė garsiąją varžovę 5-7, 7-6 (2), 6-4.

Per rungtynes emocijų nevaldžiusi M.Osaka po nesėkmės susižvalgė su savo agentu ir, gavusi pritarimą, paskelbė, jog padarys pertrauką karjeroje.

„Pastaruoju metu jaučiu, kad po pergalių nesu laiminga. Jaučiu labiau palengvėjimą nei džiaugsmą. O kai pralaimiu, būna labai liūdna, – sakė N.Osaka po pralaimėjimo Niujorke penktadienį. – Nemanau, kad tai normalu.“

Kol kas nežinia, kiek laiko Japonijai atstovaujanti tenisininkė pasitrauks iš varžybų: „Jaučiuosi, jog esu tokiame taške, kai bandau suvokti, ką noriu daryti, – sąžiningai nežinau, kada žaisiu kitą teniso mačą.“

23 metų tenisininkei tai buvo pirmasis „Grand Slam“ turnyras po „French Open“, kai prieš antrąjį ratą ji paskelbė apie psichologinę pertrauką ir atsisakė ateiti į spaudos konferenciją Paryžiuje.

Ji nesivaržė Vimbldone, o prieš Tokijo žaidynes pareiškė, kad įtampa ją slegia pernelyg kaip vieną žymiausią Japonijos sportininkių.

N.Osaka yra laimėjusi keturis „Grand Slam“ turnyrus, bet yra pripažinusi, jog grumiasi su depresija trejus metus.

Praėjusią savaitę ji pabrėžė, kad mintis nukreipia į pasitikėjimą savimi ir bando nusimesti kitų lūkesčius.

Per spaudos konferenciją tenisininkė sunkiai tramdė ašaras.

Trečioji pagal reitingą pasaulyje žaidėja penktadienį Niujorko aikštyne elgėsi lyg nesava. N.Osaka sudaužė raketę, trenkusi ją į žemę po vieno pralaimėto taško. Jos emocijų pliūpsniai pasikartojo, tenisininkė paleido kamuoliuką į tribūnas.

Galiausiai sirgaliai liko nepatenkinti ir švilpė, kai N.Osaka atsukdavo nugarą į aikštę ir per ilgai ruošdavosi grįžti į žaidimą.

Ji pati paskui savo elgesį pavadino „kaip mažo vaiko“.