Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 04 18

Statistika išdavikė: Rafaelis Nadalis Monte Karlo finale triumfavo pelnytai

Rafaelis Nadalis sekmadienį vykusiame „Rolex Masters“ turnyro finale iškovojo devintą Monte Karlo čempiono titulą karjeroje. Nors gali pasirodyti, kad iki trečiojo seto virė arši kova, statistika išduoda, jog penktoji pasaulio raketė iš Ispanijos laimėjo pelnytai.
Monte Karlo „Masters“: Rafaelis Nadalis – Gaelis Monfilsas
Monte Karlo „Masters“: Rafaelis Nadalis – Gaelis Monfilsas / „Scanpix“ nuotr.

Rafaelis Nadalis, garsėjantis kaip grunto karalius, rodos, turėtų mėgautis ilgais taškais, tačiau Monte Karlo „Rolex Masters“ turnyro finale Rafa griebėsi agresyvesnės taktikos.

Iš viso akistatoje geriausias Ispanijos tenisininkas laimėjo 57-is procentus trumpų (0-4 smūgiai) taškų ir 59-is procentus kiek igesnių (5-9 smūgiai). Ilgų takšų (9 ar daugiau smūgių) penktoji pasaulio raketė laimėjo tik 47 proc.

Geriausias pastarojo dešimtmečio grunto žaidėjas nedominavo ilguose taškuose. Tiesą sakant, jis pagal juos 26:29 netgi nusileido G.Monfilsui. Vis dėlto 29-erių ispanui pavyko laimėti trumpesnius apsikeitimus smūgiais. Žinant, kad tokie taškai sudaro didžiąją dalį dvikovos, R.Nadalis tikriausiai per daug nepergyveno dėl kitų likusių.

Pozicija korte

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad R.Nadalis už savo varžovus žaidžia nuo galinės linijos atsitraukęs kur kas toliau, tačiau sekmadienį taip nebuvo.

„Rolex Masters“ finale penktoji pasaulio raketė į aikštelės vidų traukė kur kas dažniau nei jo priešininkas. Lemiamoje dvikovoje Rafa korto ribose atliko 18 proc. savo smūgių, tuo tarpu G.Monfilsas – dukart mažiau. Atsitraukęs nuo galinės linijos 2 ar mažiau metrų ispanas atliko 53 proc. smūgių, Prancūzijos tenisininkas – tik 45 proc. Tai reiškia, kad net 47 procentus šūvių G.Monfilsas paleido nuo galinės linijos atsitraukęs daugiau nei du metrus.

„Forehand’ai“ prieš „backhand’us“

„Rolex Masters“ finale Rafa priminė senąjį save, kai bandė atlikti kiek įmanoma daugiau smūgių iš kairės pusės ir varžovus nustumti giliau už korto ribų. Sekmadienis buvo dar vienas įrodymas, kad R.Nadalis vis dar pasitiki savo „forehand’u“.

Iš visų savo smūgių R.Nadalis 57 proc. atliko iš kairės pusės, tuo tarpu G.Monfilsas savo „forehandu“ pasinaudojo 51 proc. kartų. Nors skirtumas ir nėra labai didelis, dvikovoje šie skaičiai turėjo didelę reikšmę.

Atsimušęs nuo Ispanijos tenisininko raketės, kamuoliukas sukosi žymiai didesniu greičiu nei nuo G.Monfilso, o tai R.Nadaliui už savo savo varžovą leido padaryti daug mažiau neišprovokuotų klaidų (36:51).

Po Rafos „forehandų“ kamuoliukas vidutiniškai sukdavosi 3288 aps/min greičiu, po 14-osios pasaulio raketės – 2765 aps/min greičiu. Panašus skirtumas (2583 aps/min – 2136 aps/min) buvo ir tarp „backhand’ų“.

VIDEO: Nadal Downs Monfils Monte Carlo 2016 Final Highlight

Priėmimai

Pagal padavimų priėmimų gilumą nugalėjo G.Monfilsas. Net 33 proc. jo atmuštų kamuoliukų leidosi arčiau galinės (nei padavimų) linijos. Rafos priimti kamuoliukai arčiau galinės linijos nusileido tik 19 proc. kartų.

Aikštės vidurys

Abu tenisininkai „Rolex Masters“ finale vengė kamuoliuką paleisti į varžovo korto pusės vidurį.

R.Nadalio atmušti kamuoliukai tik 5 proc. kartų leidosi ties aikštelės viduriu. Daugiausiai – 66 proc. – kartų Ispanijos tenisininkas taikėsi į G.Monfilso kairiąją pusę. Tik 29 proc. šūvių skriejo link prancūzo „forehand’o“.

Šią savaitę į 14-ą vietą ATP reitinge pakilęs Prancūzijos tenisininkas į vidurį mušė tik 10 proc. kartų, į Rafos dešinę – 51 proc., į žymiąją kairiąją – 39 proc.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų