Jeigu G.Monfilsas arba D.Thiemas triumfuotų Londone kitos savaitės pabaigoje? Tai būtų didelis siurprizas. Andy Murray šiuo metu mėgaujasi vieta pirmoje pasaulio reitingo vietoje, o Novakas Džokovičius padarys viską, kad ten sugrįžtų dar šiemet.
Serbas „Tour Finals“ titulą iškovojo pastaruosius ketverius metus, o dar du prieš tai laimėjo Rogeris Federeris. Reiktų grįžti į 2009 metus, kad rastume ganėtinai netikėtą rezultatą.
Tuomet Nikolajus Davidenko pateikė staigmeną pusfinalyje ir nugalėjo R.Federerį, o finale susitvarkė su tų metų „US Open“ čempionu Juanu Martinu Del Potro.
Prieš tai, 2005-aisiais Davidas Nalbandianas tapo pirmuoju šio turnyro čempionu, kuris nėra iškovojęs „Didžiojo kirčio“ arba „Masters“ serijos trofėjaus.
Įkvėpimo nustebinti visus žiūrovus ir ekspertus toli ieškoti nereikia. Štai dar spalio mėnesį Dominika Cibulkova iškovojo „WTA Finals“ titulą, o finale nugalėjo pirmąją pasaulio raketę Angelique Kerber.
Tačiau ar gali taip Londone iki pat trofėjaus nukeliauti G.Monfilsas arba D.Thiemas?
Abu tenisininkai yra Ivano Lendlo grupėje, kurioje dar galime rasti N.Džokovičių ir Milošą Raoničių. Tai reiškia, kad vietos klaidoms nebus jau nuo pat pirmojo susitikimo minutės.
Kita vertus, serbas pastaruoju metu nedemonstruoja pačios geriausios sportinės formos, o Kanados tenisininkas pasitraukė iš praėjusią savaitę vykusio „BNP Paribas Masters“ turnyro Paryžiuje dėl traumos. Todėl vilties tikrai yra.
30-metis G.Monfilsas yra labai patyręs žaidėjas, o šiemet jis iškovojo „Citi Open“ titulą liepos mėnesį bei pasiekė geriausius savo karjeros rezultatus „US Open“ (pusfinalis) bei „Australian Open“ (ketvirtfinalis) turnyruose. Įdomu tai, kad prancūzas pirmauja tarpusavio susitikimuose su M.Raoničiumi (3:2).
Daugiausiai pasitikėjimo savimi jam turėtų suteikti pasirodymas Niujorke. Prancūzas nepralaimėjo nė vieno seto iki pusfinalio, o ketvirtfinalyje įveikė savo tautietį Lucasą Pouille.
Tačiau G.Monfilsui niekaip nepavyko atrasti būdo nugalėti N.Džokovičių pusfinalyje. Jis panaudojo visus savo ginklus, tačiau nesuveikė nė vienas.
Nemažai savo smūgių Prancūzijos tenisininkas paleido į tribūnas, tačiau kitais atvejais pelnydavo gražiausius savo šio sezono taškus. Dažnai atrodė, kad jis jau leido serbui laimėti, tačiau netikėtai pasiekdavo kamuoliuką, o N.Džokovičiui likdavo tik stebėti kaip jis atsimuša į jo aikštės pusę.
Tuo tarpu D.Thiemui dar vos 23 metai, tačiau šiemet jis iškovojo keturis titulus ant trijų skirtingų aikštės paviršių. Jis taip pat nukeliavo iki „French Open“ pusfinalio.
D.Thiemo pasirodymas „Roland Garros“ turnyre buvo puikus. Jis laimėjo keturis mačus, kuriame prireikė keturių setų kovos, o ketvirtfinalyje nugalėjo 12 pagal skirstymą Davidą Goffiną.
Tiesa, jo kelionę (kaip ir G.Monfilso) nutraukė N.Džokovičius. Serbas austro nepasigailėjo ir pergalę iškovojo per tris setus. D.Thiemas laimėjo vos 7 geimus.
Kalbant apie Londoną, tai G.Monfilso ir D.Thiemo neslėgs įtampa, nes jie nėra įvardijami tarp turnyro favoritų. Tačiau atmosfera arenoje tikrai bus visai kitokia nei bet kokiose kitose varžybose.
Austrijos tenisininkui tai neturi didelės reikšmės, tačiau Didžiosios Britanijos publika turėtų labai padėti Prancūzijos tenisininko žaidimui. Jis visuomet mėgsta rungtyniauti žiūrovams bei sugeria visą jų energiją.
Reikia tikėtis, kad net ir pralaimėjęs N.Džokovičiui grupės etape G.Monfilsas kovos toliau. Tuomet prancūzas turės šansą revanšui finale, pasisems energijos iš N.Davidenko triumfo 2009-aisiais ir penkioliktuoju bandymu savo karjeroje nugalės antrąją pasaulio raketę.