2016 05 17

Turnyro Nicoje startas: staigmenos ir jubiliejinė Joao Sousa pergalė

ATP serijos turnyro Nicoje pradžia pažymėta kelid didelėmis staigmenomis. Donaldas Youngas skėlė rimtą antausį italui Fabio Fognini, o Diego Schwartzmanas netikėtai lengvai nugalėjo ispanaą Fernando Verdasco. Tuo tarpu šią savaitę į rekordinę – 28-ą – vietą pakilęs Portugalijos tenisininkas Joao Sousa šventė jubiliejinę pergalę.
Joao Sousa
Joao Sousa / „Scanpix“ nuotr.

Pirmoji Portugalijos raketė pirmame „Open de Nice Cote d’Azur“ turnyro etape tik po atkaklios trijų setų kovos 5:7, 6:4, 6:4 palaužė 19-os metų ateities žvaigždę iš Prancūzijos Qyentiną Halysą, kuris gavo vardinį kvietimą dalyvauti varžybose.

J.Sousai tai buvo jubiliejinė – 100-oji – pergalė ATP serijos turnyre. Ją pasiekęs 27-erių metų portugalas užsitikrino 20 ATP reitingo taškų ir 7,9 tūkst. eurų čekį.

„Open de Nice Cote d’Azur“ aštuntfinalyje J.Sousas susikaus su Dominikos Respublikos tenisininku Victoru Estrella Burgosu, kuris lengvai 6:3, 6:2 nugalėjo amerikietį Denisą Kudlą.

Pirmadienį Nicos turnyre užfiksuotos ir kelios staigmenos. Pirmą iš jų pateikė kvalifikaciją sėkmingai įveikęs JAV tenisininkas Donaldas Youngas, kuris 4:6, 6:3, 6:3 nugalėjo 34-ąją pasaulio raketę Fabio Fognini.

82-ą vietą ATP reitinge užimantis amerikietis aštuntfinalyje susikaus su argentiečiu Guido Pella, kuris 6:1, 6:7(4:7), 7:6(7:5) palaužė rusą Daniilą Medvedevą.

Tuo tarpu 2016 metų grunto čempionų akistatoje pergalę šventė Diego Schwartzmanas. „TEB BNP Paribas Istanbul Open“ čempionas 7:6(8:6), 6:1 lengvai nugalėjo Fernando Verdasco, kuris praeitą mėnesį tapo „BRD Nastase Tiriac Trophy“ čempionu.

65-ą vietą ATP reitinge užimantis D.Schwartzmanas kitame etape raketes surems su Pietų Afriko Respublikos tenisininku Kevinu Andersonu.

Sėkmingai pirmadienis susiklostė ir jaunajai JAV žvaigždei Taylorui Fritzui. 72-oji pasaulio raketė 7:6(7:4), 6:4 įveikė ukrainietį Ilją Marčenko ir iškovojo pirmą pergalę pagrindiniame turnyre ant grunto.

Jauniausias pirmo ATP šimtuko tenisininkas „Open de Nice Cote d’Azur“ aštuntfinalyje kausis su antra turnyro rakete Gillesu Simonu.

Pirmadienį įvyko ir jaunųjų talentų mūšis, kuriame 5:7, 7:5 triumfavo 19-os metų Vokietijos tenisininkas Alexanderis Zverevas. Jis nugalėjo dėl traumos dvikovos nebaigusį britą Kyle’ą Edmundą.

A.Zverevas dėl vietos ketvirtfinalyje susikaus su ispano Marcelio Granollerso ir amerikiečio Briano Bakerio poros nugalėtoju.