Australo mačas su prancūzu Pieru-Hugo Herbertu (ATP-75) taip pat neliko nepastebėtas.
N.Kyrgios pralaimėjo pirmą setą 4:6, antrajame prarado iniciatyvą, o tuo pačiu, ir norą stengtis. Į keletą prancūzo padavimų jis net nesureagavo, o publikoje pasigirdo nemalonūs švilpimai.
Rezultatui antrame sete esant 0:3, vienas garsiausių ATP teisėjų Mohamedas Lahyani nusprendė imtis permainų. Švedas nulipo nuo savo bokštelio, priėjo prie sensacingojo australo ir atrodo, jog bandė jį motyvuoti.
Aikštelėje esantys mikrofonai nesugebėjo įgarsinti viso dueto pokalbio, tačiau štai, ką pavyko išgirsti iš bokštelio arbitro: „Aš noriu tau padėti. Tai, ką dabar darei, nesi tikrasis tu. Aš tą žinau.“
Tačiau, kad ir ką 23-ejų tenisininkui dar pasakė M.Lahyani, tai suveikė. Po teisėjo rėžtos kalbos N.Kyrgiosas laimėjo likusius 19 geimų iš 25 ir galutinis susitikimo rezultatas apvirto į 4:6, 7:6(6), 6:3, 6:0.
Spaudos konferencijoje australas gynėsi, jog teisėjas nepatarinėjo jam, kaip žaisti, o daryti tokias išvadas, jo nuomone, yra absurdas.
Kiek kitokią nuomonę šiuo klausimu turėjo pralaimėjimą patyręs Herbertas: „Mačo pradžioje jaučiau, jog Nickas nežaidžia visu 100 procentų, tačiau po to pokalbio viskas pasikeitė. Teisėjas iš vis neturi kalbėtis apie tai su žaidėju, o tiesiog kitą kartą jį įspėti, jog gaus baudą.“
„Eurosport“ teniso apžvalgininkas bei buvęs profesionalus žaidėjas Mats Wilanderis taip pat teigė, jog teisėjas peržengė savo ribas, o tokioje situacijoje pats N.Kyrgiosas turi prieiti prie bokštelio arbitro ir su juo diskutuoti.
Apie neteisingą teisėjo poelgį užsiminė ir R.Federeris: „Padėti žaidėjui nėra arbitro užduotis. Aš suprantu, jog jis tai darė iš gerų norų, tačiau diskusija užsitęsė per ilgai. Tokia kalba paveiktų kiekvieną žaidėją“, – teigė šveicaras.
Vienas iš USTA (JAV teniso asociacijos) situacijos paaiškinimų buvo toks, jog teisėjas iš bokštelio išlipo todėl, jog per didelį triukšmą žaidėjas nebūtų išgirdęs tam tikrų replikų, o Mohamedas Lahyani australui norėjo pasiūlyti medicininę pagalbą.