„Tik pasibaigus „Vilnius Open by kevin.“ finalui ir nugalėtojų apdovanojimams aplankė jausmas, kad mums pavyko padaryti kažką prasmingo, naujo, ilgai laukto ir planuoto. Bet džiaugtis tuo jausmu laiko, deja, neturime. Šioms varžyboms intensyviai ruošėmės bene metus. O naujam turnyrui pasirengti reikės per 3 mėnesius“, – sako turnyro direktorius Ramūnas Grušas.
– Vilniaus turnyras susilaukė gausybės žaidėjų pagyrų. Kaip manote, kuo jis buvo išskirtinis?
– Visų pirma, turime tokiems renginiams idealiai tinkančią infrastruktūrą. Turnyro aikštės, treniruočių kortai, viešbutis, fizinio rengimo salė, restoranas – viskas yra po vienu stogu. Žaidėjams tai yra ypač patogu. Antra, mums pavyko suburti puikią komandą, kuri rūpinosi žaidėjais, žiūrovais, svečiais, sprendė visas jų problemas. Noriu labai padėkoti visiems, prisidėjusiems prie „Vilnius Open by kevin.“ organizavimo – rėmėjams, darbuotojams, savanoriams, teisėjams, vaikams, padavinėjusiems kamuoliukus.
Noriu pasakyti, kad komplimentų susilaukėme ne tik iš žaidėjų. Vilniuje apsilankę vieni iš ATP vadovų taip pat sakė, kad mūsų turnyras – vienas iš geriausių „Challenger“ serijos turnyrų pasaulyje. O pas mus visą savaitę darbavęsis ATP teisėjas Ahmedas Abdel-Azimas savo ataskaitoje pažymėjo, kad varžybos surengtos aukščiausiu įmanomu lygiu.
– Koks buvo „Vilnius Open by kevin.“ biudžetas?
– Maždaug 220 tūkst. eurų. Turėjome tris svarbiausius pajamų šaltinius: pinigai už parduotus bilietus, o taip pat – turnyro vardo rėmėjo bendrovės „kevin.“ bei „Darnu group“ parama. Už ją norėčiau atskirai padėkoti jų vadovams Pavelui Sokolovui ir Dariui Mockui.
Jei kalbėti apie išlaidas, kiek daugiau nei 45 tūkst. eurų skyrėme prizų fondui, taip pat kainavo turnyro licencija. Likusios išlaidos – žaidėjų apgyvendinimas, maitinimas, kitos paslaugos.
Į šį turnyrą mes nežiūrėjome kaip į komercinį produktą, tikslo uždirbti – nebuvo. Sakykime, jog tai yra verslo dovana bendruomenei, siekis suvienyti, parodyti, kad galime padaryti dalykus, apie kuriuos anksčiau nelabai ir svajojome.
– O ar bendruomenė įvertino šią dovaną? Pirmosiomis turnyro dienomis tribūnose netrūko tuščių vietų.
– Mums pavyko įvykdyti bilietų pardavimo planus. Turime suprasti, kad toks teniso turnyras yra labai specifinis visą savaitę trunkantis renginys. Ir išlaikyti žiūrovo dėmesį tokį santykinai ilgą laiko tarpą nėra paprasta. Kita vertus, pusfinaliuose ir finale turėjome artipilnes tribūnas. Sakyčiau, kad ta prasme niekuo nesiskyrėme nuo daugumos teniso turnyrų. O jei kalbėti apie „ATP Challenger“ serijos varžybas, pagal žiūrovų lankomumą buvome prie lyderių.
Manau, kad žiūrovų būtume turėję dar daugiau, jei turnyre būtų geriau sekęsi mūsų žaidėjams. Deja, tačiau ketvirtfinaliuose jų jau nebebuvo. Tai yra šioks toks rezervas ateičiai. Nors, aišku, mes kalbame apie sportą ir kažkokių aiškių planų čia nesudėliosi.
– Lietuvoje ir Vilniuje ne kartą vyko Daviso taurės varžybos, taip pat Tarptautinės teniso federacijos „World Tennis Tour“ serijos turnyrai. Kuo ATP „Challenger“ skiriasi nuo jų?
– Tai tiesiog kita lyga. ATP turnyruose žaidžia tik profesionalūs tenisininkai. Savotiškas mūsų sporto šakos elitas, gyvenantis iš to ar siekiantis iš to gyventi. Juk ATP, kaip organizacija, tam ir buvo sukurta. Todėl į ATP turnyrus atvyksta labai profesionalūs, o kartu ir reiklūs sportininkai, suprantantys, kad pergales ar pralaimėjimus lemti gali kad ir mažiausios detalės. O tai sukuria papildomą įtampą ir atsakomybę organizatoriams.
Džiaugiuosi, kad mums pavyko įgyvendinti žaidėjų ir ATP lūkesčius.
– Kiek „Vilnius Open by kevin.“ sėkmė prisidėjo prie to, kad vasarį Vilniuje vyks dar vienas ATP „Challenger“ turnyras?
– Ryšys yra tiesioginis. Paviešėję pas mus lygiai pusdienį ir pamatę viską savo akimis ATP vadovai pasiūlė vasario mėnesį surengti čia dar vieną panašų turnyrą. Tik šį kartą – su didesniu ATP reitingo taškų kraičiu ir didesniu prizų fondu. Be to, ir finansiniu ATP prisidėjimu. Negalėjome atsisakyti tokios galimybės, supratome, kad antrą kartą tokio pasiūlymo galime nesulaukti.
Daugiau ATP taškų ir didesnis prizinis fondas reiškia, kad turėtume sulaukti dar pajėgesnių žaidėjų. Kalbant apie taškus, tas skirtumas, galbūt, nėra dramatiškas. Bet prizų fondas didės daugiau nei dvigubai: nuo 45,7 tūkst. iki 118 tūkst. eurų.
Be to, vasario mėnesį Europoje vyks gerokai mažiau turnyrų. Vadinasi, galime tikėtis pajėgesnio dalyvių sąrašo. O kartu – ir dar vienos puikios galimybės pakovoti dėl ATP taškų geriausiems mūsų tenisininkams.
Aišku, didžiausias iššūkis ir šį kartą teks organizatorių komandai. Vasario 3-4 dienomis „SEB arenoje“ vyks Daviso taurės mačas tarp Lietuvos ir Pakistano rinktinių, o jau vasario 5 dieną čia pat prasidės ATP „Challenger“ turnyro kvalifikacija.