Blankų pasaulio čempionatą Danas Rapšys baigė asmeniniu rekordu

Danas Rapšys trečiadienio rytą užbaigė pasirodymą pasaulio plaukimo čempionate Fukuokoje. Panevėžiečiui pavyko pasiekti asmeninį rekordą, tačiau tai guodė mažai.
Danas Rapšys
Danas Rapšys / AFP/„Scanpix“ nuotr.

100 m laisvu stiliumi atrankos varžybose D.Rapšys finišavo lygiai per 49 sek. ir 0,02 sek. pagerino savo asmeninį šios rungties rezultatą.

Šios rungties varžybose lietuvis tokio rango varžybose plaukė pirmą kartą ir užėmė 32-ąją vietą iš 115 startavusių plaukikų.

„Rekordo nesureikšminu. Apskritai po šio čempionato reikės ieškoti atsakymų, kodėl plaukiau lėčiau nei per treniruotes. Keista pačiam“, – sakė D.Rapšys.

Norint patekti į pusfinalį, reikėjo plaukti Paryžiaus olimpiniam normatyvui nubrėžta riba - 48,34 sek.

Šiose pirmenybėse D.Rapšys liko be finalų ir pusfinalių.

Iš pradžių jį išvėžių išmušė liga, dėl kurios nestartavo 400 m laisvu stiliumi rungtyje, o perpus trumpesnėje distancijoje užėmė dešimtą vietą.

Dabar plaukikas galės trumpai pailsėti prieš leisdamasis į kitas varžybas.

„Laukia pasaulio taurės etapai, po to – Europos čempionatas. Tad šiek tiek pailsėsiu ir vėl dirbsiu“, – sakė D.Rapšys, jau turintis kelialapį į Paryžiaus olimpiadą.

Tuo tarpu Danilas Pancerevas pasaulio čempionate debiutavo 30-a vieta plaukdamas 200 m kompleksiniu būdu. Trečiadienį šį nuotolį 19-metis įveikė per 2 min. 3,87 sek.

„Jaučiuosi puikiai. Labai smagu čia būti. Jei prieš penkerius metus būčiau žinojęs, kad plauksiu pasaulio čempionate, būčiau labai nustebęs“, – sakė D.Pancerevas.

Prieš plaukimą karate ir tenisą išbandęs sportininkas teigė gyvenantis šia akimirka ir besidžiaugiantis aplinka.

Pasak D.Pancerevo, šis pasaulio čempionatas įkvepia jį siekti geresnių rezultatų. Jam labiausiai patinka kompleksinis plaukimas ir laisvasis stilius.

„Keliu sau didelius tikslus. Ateis laikas ir susitiksime olimpinėse žaidynėse“, – sakė D.Pancerevas.