Danas Rapšys greitas, bet 200 m finale liko be medalio ir pirmenybių rekordo

Danas Rapšys užėmė septintą vietą pasaulio 25 metrų baseino plaukimo pirmenybėse Melburne.
Danas Rapšys
Danas Rapšys / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Lietuvos plaukikai baigia planetos čempionatą Australijoje su dviem medaliais ant kaklo.

Kaip jau skelbėme, Rūta Meilutytė vėl parodė supergreitą rezultatą ir iškovojo aukso medalį 50 m krūtine finale sekmadienį.

Danas Rapšys sekmadienį finišavo septintas 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje, distanciją įveikęs per 1 min. 41,74 sek.

Bet ir jis namo grįš su laimikiu – ketvirtadienį laimėjo bronzą 400 m laisvuoju stiliumi.

Sekmadienį 200 m atrankos varžybose tarp 42 sportininkų D.Rapšys plaukė penktas (1 min. 42,21 sek.), atlaikęs aršią konkurenciją, dėl kurios už finalo borto liko keli pajėgūs varžovai.

Finale Danas vėl laikėsi taktikos stipriai finišuoti, bet šįsyk labai greiti buvo jo varžovai.

Pietų Korėjos plaukikas Sunwoo Hwangas buvo tik aštuntas atrankoje, bet finale jis plaukė per 1 min. 39,72 sek. ir pagerino pasaulio pirmenybių rekordą, kuris nuo 2018 metų priklausė D.Rapšiui (1 min. 40,95 sek.).

Sidabrą iškovojo Rumunijos plaukimo supertalentas Davidas Popoviči (1 min. 40,79 sek.), o bronzą olimpinis šios rungties čempionas britas Tomas Deanas (1 min. 40,86 sek.).

27 metų panevėžietis yra vienas iš keturių Lietuvos plaukikų, tapusių pasaulio čempionu 25 m baseine.

2018 metais auksą laimėjęs D.Rapšys pernai Abu Dabyje iškovojo sidabrą 400 ir bronzą 200 m laisvuoju stiliumi.

Šie metai buvo sudėtingi D.Rapšiui, nes pasaulio čempionatą Budapešte birželį jis pasitiko surakintu kaklu. Ir Vengrijoje, ir Europos čempionate Romoje 50 m patyręs plaukikas liko be apdovanojimų, bet vėl pradėjo dirbti su trenere Ina Paipeliene ir metų pabaigoje sugrįžo ant prizinės pakylos Australijoje.

„Scanpix“ nuotr./Danas Rapšys (dešinėje), Kieranas Smithas ir Thomas O'Neillas (kairėje).

Trečiajam Lietuvos plaukikui pirmenybėse – Andriui Šidlauskui visos trys plaukimo krūtine rungtys nebuvo sėkmingos, šių metų Europos čempionate pirmą kartą medalį (bronzą) laimėjęs panevėžietis Melburne neperžengė atrankos slenksčio.