Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Karūnuokite savaitgalį kokybišku turiniu.

Du Lietuvos plaukikai įšoko į Europos čempionato pusfinalį

Andrius Šidlauskas ir Erikas Grigaitis sėkmingai pasirodė šeštadienį ryte vykusiose Europos plaukimo čempionato Rumunijoje 25 metrų baseine atrankos varžybose. Jie pateko į pusfinalį ir pasirodys šeštadienį vakare, kai dėl trečiojo medalio Otepenyje kovos Danas Rapšys.
Erikas Grigaitis
Erikas Grigaitis / Lietuvos plaukimo federacijos/Dariaus Kibirkščio nuotr.

Andrius Šidlauskas startavo 50 m krūtine varžybose ir įveikė atrankos barjerą šioje sprinto rungtyje.

Panevėžietis nuplaukė distanciją per 26,92 sek. ir atrankoje buvo 14-as tarp 38-ių plaukikų.

16 plaukikų iškopė į pusfinalį, kuris vyks šeštadienį vakare. Ryte greičiausiai plaukė italas Nicolo Martinenghi (26,04 sek.).

Lietuvos rekordas priklauso A.Šidlauskui ir buvo pasiektas prieš dvejus metus (26,22 sek.).

Lietuvos plaukimo federacijos/Dariaus Kibirkščio nuotr./Andrius Šidlauskas

200 m nugara rungtyje startavo du lietuviai, o vienam jų pavyko patekti į pusfinalį.

Erikas Grigaitis atrankoje buvo 14-as, distanciją įveikęs per 1 min. 54,88 sek. 21 metų kaunietis vakare pasirodys pusfinalyje, į kurį su ryškiai geriausiu laiku įplaukė britas Luke'as Greenbankas (1 min. 49,79 sek.).

Kajus Stankevičius liko 20-as tarp 25 plaukikų. 20-metis plaukikas plaukė per 1 min. 57,06 sek. ir pateko tarp atsarginių sportininkų, kurie dar gali patekti į pusfinalį, jei kažkas atsisakytų dalyvauti.

Dariaus Kibirkšties/LPF nuotr./Erikas Grigaitis

200 m laisvuoju stiliumi atrankoje startavo Smiltė Plytnykaitė.

16-metė vilnietė plaukė per 1 min. 59,15 sek. ir užėmė 28 vietą tarp 48 atlečių.

Iki pusfinalio Smiltei trūko 1,24 sek., o iki Lietuvos rekordo – tik 0,08 sek. Prieš mėnesį Kanados lietuvės Sylvia Statkevičius užjūryje pasiektas rekordas išliko.

Dariaus Kibirkščio/LTU Aquatics nuotr./Smiltė Plytnykaitė

Paskutinis iš lietuvių šeštadienio rytą Rumunijoje pasirodė Adomas Gatulis. Panevėžietis dalyvavo vyrų 100 m plaukimo kompleksiniu būdu atrankoje, kur užėmė 18-ą vietą ir užfiksavo naują asmeninį rekordą (55,31 sek.).

Tad šeštadienį vakare Rumunijoje startuos trys lietuviai. Trečiasis – Danas Rapšys – plauks 200 m laisvuoju stiliumi finale, sėkmingai praėjęs pusfinalio barjerą penktadienį.

Šiame Europos čempionate 28 metų panevėžietis jau iškovojo du medalius – sidabrą 400 m laisvuoju stiliumi ir bronzą 200 m kompleksiniu plaukimu.

Suprasti akimirksniu

• Šeštadienio vakarą pasirodys:
  • 200 m laisvu st., vyr., finalas – 18.06 val. – Danas Rapšys
  • 50 m krūtine, vyr., pusfinalis – 19.14 val. – Andrius Šidlauskas
  • 200 m nugara, vyr., pusfinalis – 19.57 val. – Erikas Grigaitis

Pastatus įdomiais daro ne tik fasadai: kodėl svarbu, kad jie galėtų pasakoti istorijas?
Gal pats metas dalyvauti „Saulėlydžio“ sagos maratone? Visos dalys jau „Telia Play“ platformoje
Parama gamtai gali būti ir tvaresnė, ir stilinga: „Lidl“ ir Lietuvos jūrų muziejus pristato unikalią suvenyrų kolekciją
Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Užsisakykite
15min naujienlaiškius