Paralimpinėse žaidynėse šeštas finišavęs E.Matakas: „Padariau viską, ką galėjau“

Paryžiaus paralimpinėse žaidynių S11 klasės 50 metrų plaukimo laisvu stiliumi finale Edgaras Matakas užėmė 6 vietą.

Atrankos varžybose šeštadienio rytą Ramūno Leono treniruojamas kaunietis distanciją įveikė per 26,75 sek. ir bendrojoje įskaitoje buvo 5-as.

Finale 25 metų E.Matakas finišą pasiekė per 26,68 sek.

Paralimpiniu čempionu šioje rungtyje tapo japonas Keiichi Kimura (25,98), o antrąją vietą pasidalino kinas Dongdongas Hua ir brazilas Wendellis Belarmino Pereira, distanciją įveikę per 26,11 sek.

„Padariau viską, ką galėjau, kas įmanoma. Kalbu ir apie pasirengimą, ir apie psichologinį nusiteikimą. Į šį startą sudėjau viską, padariau viską. Atvirai kalbant, net nežinau, ką galėčiau pakeisti, jeigu reikėtų finalą pakartoti. Gal reikia didesnės pauzės poilsiui. Liko dar vienas startas, po kurio bus laiko apmąstymams. Galbūt darysiu ilgesnę pauzę, bus matyti. Paskutinėje rungtyje stengsiuosi pasimėgauti plaukimu ir pabandyti pagerinti asmeninį rezultatą“, – po varžybų sakė E.Matakas.

Rugsėjo 5 dieną, ketvirtadienį E.Matako dar laukia startas SB11 negalios klasės 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje, kuri nėra pagrindinė plaukiko iš Kauno rungtis.

2021 metais Tokijo paralimpinėse žaidynėse E.Matakas 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje tapo bronziniu prizininku. Tuomet jis distanciją įveikė per 26,38 sek.

Be to, 2021-aisiais lietuvis Europos čempionate triskart tapo čempionu – 50 m ir 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi bei 100 m plaukimo krūtine rungtyse.