Europos jaunimo čempionate – šešta vieta ir dukart pagerintas rekordas

Europos jaunimo plaukimo čempionate, kuris vyksta Belgrade (Serbijoje) legendinio vandensvydininko Milano Muškatirovičiaus garbei pavadintame sporto ir rekreacijos centro 50 metrų ilgio baseine, ketvirtadienio vakarą pasirodė du lietuviai.
Smiltė Plytnykaitė
Smiltė Plytnykaitė / Dariaus Kibirkščio/LTU Aquatics nuotr.

Atkakliame merginų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale 16-metė Smiltė Plytnykaitė distanciją įveikė per 25,49 sek., buvo labai arti asmeninio rekordo (25.46) ir finišo sienelę pasiekė šešta.

Bronzos medalį iškovojusi britė Skye Carter lietuvę aplenkė tik 0,08 sek.

Į finalą lietuvė pateko taip pat šeštuoju rezultatu (25.57).

Analogiškos rungties vaikinų pusfinalyje pasirodė šįryt savo bendraamžių iki 15 metų šalies rekordą pasiekęs 14-metis Tajus Juška.

Jauniausias Lietuvos delegacijos narys finišavo kiek lėčiau nei atrankoje – per 23,18 sek., o bendroje dalyvių rikiuotėje užėmė 12 vietą. Iki finalinio aštuntuko mūsiškiui pritrūko vos 0,04 sek.

Dariaus Kibirkščio/LTU Aquatics nuotr./Tajus Juška

Dar iki pasigirstant starto signalui dėl teisėjų klaidos į baseiną įšoko net keli plaukikai, tačiau mūsiškio tai neišblaškė.

Pirmuoju rezultatu į finalą pateko italas Lorenzo Ballarati (22.65).

Atrankinėse varžybose T.Juška buvo 11-as tarp 65 dalyvių. Kvalifikacijoje šią sprinto distanciją T.Juška įveikė per 23,10 sek. – o tai vos 0,05 sek. prasčiau nei šalies vaikinų iki 17 metų rekordas, kuris nuo pat 1988 metų tebepriklauso tituluotam Lietuvos plaukikui Raimundui Mažuoliui.

Kiek vėliau lietuvis dalyvavo ir vaikinų 100 m plaukimo peteliške pusfinalyje. Pirmajame plaukime startavęs T.Juška nuotolį įveikė per 55,13 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė 16 vietą.

Kvalifikacijoje T.Juška užėmė 13-ą vietą (54,83). Iki šių varžybų jo geriausias asmeninis ir kartu Lietuvos rekordas iki 15 metų buvo lygiai 55 sek. Šalies 16-mečių rekordas taip pat arti – 54,69 sek. (nuo 2020 m. priklauso Daniilui Pancerevui).

Priminsime, kad T.Juška pirmąją varžybų dieną kartu su Kristupu Trepočka, Kirilu Stepanovu ir Roku Jazdausku Lietuvai iškovojo bronzą vaikinų estafetėje 4 x 100 m laisvu stiliumi.

„Aš esu labai laimingas dėl šio medalio. Jis man – pirmas tokiose rimtose varžybose. Išties labai džiugu, kad laimėjome, nors ir buvome antri atrankoje, o finale – treti, vis tiek labai juo džiaugiuosi“ – sakė su keturiais metais už save vyresniais sportininkais Belgrade besivaržantis T.Juška.

Kiti lietuvių rezultatai:

• 200 m nugara, merginos
    • Patricija Geriksonaitė – 2:18.37 (26 vieta)
  • 200 m nugara, vaikinai
    • Evaldas Babakinas – 2:05.47 (24 vieta)
    • Mantas Kaušpėdas – 2:06.33 (30 vieta)
  • 200 m krūtine, merginos
    • Guoda Stančikaitė – 2:35.94 (25 vieta)
  • 50 m laisvu stiliumi, vaikinai
    • Matas Činga – 24.31 (50 vieta)
    • Kirilas Stepanovas – 24.32 (52 vieta)
  • 200 m krūtine, vaikinai
    • Adomas Gatulis – 2:21.03 (22 vieta)
  • 4 x 200 m laisvu stiliumi, merginos
    • Marija Romanovskaja, Stela Švenčionytė, Ieva Visockaitė ir Patricija Kondraškaitė – 8:26.90 (13 vieta)

Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?