Europos plaukimo čempionate lietuviai – tarp autsaiderių

Debrecene (Vengrija) tęsiasi Europos plaukimo čempionatas, kuriame dalyvauja gausus – net trylikos – Lietuvos sportininkų būrys. Visgi trečioji čempionato diena lietuviams kol kas itin nesėkminga – mūsiškiai atsiliko ne tik nuo varžovų, bet ir nuo geriausių asmeninių rezultatų.
M.Sadauskas liko 31-as
Mindaugas Sadauskas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Edgaras Štura liko paskutinis

Pirmasis startavęs Edgaras Štura vyrų 200 m peteliške rungtyje liko paskutinis – 30-as.

24-erių lietuvis distancijoje sugaišo 2 minutes 8,18 sekundės ir net 4,03 sekundės atsiliko nuo artimiausio varžovo iš Estijos (Pavelo Naroškino – 2:04,15).

Iki pusfinalio barjero E.Šturai trūko net 7,95 sekundės, o iki geriausio asmeninio rezultato – 5,17 sekundės (2:03,01).

Į rungties pusfinalį iškopė šešiolika geriausių kvalifikacijos dalyvių. Greičiausiai 200 m distanciją peteliške atrankoje nuplaukė vengras Bence Biczo (1:57,47), austras Dinko Jukičius (1:57,69) bei kitas Vengrijos atstovas Laszlo Csehas (1:58,08).

Marius Mikalauskas aplenkė vos vieną varžovą

Nesisekė ir Mariui Mikalauskui. Vyrų 200 m krūtine rungties atrankoje 17-metis lietuvis aplenkė vos vieną varžovą ir užėmė tik 35-ą vietą. Dar du plaukikai buvo diskvalifikuoti.

M.Mikalauskas distancijoje sugaišo 2 minutes 21,61 sekundės. Iki pusfinalio barjero M.Mikalauskui trūko net 7,24 sekundės, o iki geriausio asmeninio rezultato – 1,51 sekundės (2:20,10).

Į rungties pusfinalį iškopė šešiolika geriausių kvalifikacijos dalyvių. Greičiausiai 200 m distanciją krūtine atrankoje nuplaukė graikas Panagiotis Samilidis (2:10,61), vengras Danielis Gyurta (2:11,54) bei vokietis Marco Kochas (2:12,48).

Matas Andriekus, Justinas Bilis ir Mindaugas Sadauskas – ketvirtajame dešimtuke

Nesužibėjo ir trečiadienį vyrų 50 m nuotolio nugara kvalifikacijoje startavę trys lietuviai – visi jie liko ketvirtajame dešimtuke.

Geriausiai sekėsi 20-mečiui Matui Andriekui, kuris sugaišo 26,51 sekundės ir užėmė 32-ą vietą. Jam iki pusfinalio barjero pritrūko 0,57 sekundės, o iki geriausio asmeninio rezultato – vos 0,01 sekundės (26,50).

37-ą vietą atrankoje užėmė 19-metis Justinas Bilis (26,98 sek.), o 21-erių Mindaugas Sadauskas (27,04 sek.) liko 39-as tarp 43-jų atletų. Abu jie taip pat atsiliko nuo geriausių asmeninių rezultatų: M.Sadauskas – 0,68 sek. (26,36) , o J.Bilis – 0,16 sek. (26,84)

Į rungties pusfinalį iškopė šešiolika geriausių kvalifikacijos dalyvių. Greičiausiai 50 m distanciją nugara atrankoje nuplaukė italas Mirco Di Tora (25,18 sek.), Jonatanas Kopelevas (25,24 sek.) iš Izraelio bei prancūzas Dorlanas Gandinas (25,40 sek.).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Vytautas Janušaitis
AFP/„Scanpix“ nuotr.
Vytautas Janušaitis trečiadienį plauks finale.

Paskutinė viltis – V.Janušaitis

Trečiadienį Lietuvos plaukikams liko paskutinė viltis. Vyrų 200 m kompleksiniu būdu finale – savo mėgstamiausioje rungtyje – startuosiantis 30-metis V.Janušaitis. Į finalą lietuvis pateko 6–7 rezultatu.

Be minėtų plaukikų Lietuvos garbę Vengrijoje dar gina Danas Rapšys, Simonas Bilis, Tadas Duškinas, Vaidotas Blažys,Raminta Dvariškytė, Vaiva Gimbutytė ir Jūratė Ščerbinskaitė.