„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Po galingai į finalą įsiyrusio M.Griškonio finišo – optimistinės nuotaikos

Paskutinė likusi Lietuvos viltis Tokijo olimpinių žaidynių akademinio irklavimo varžybose Mindaugas Griškonis ankstų ketvirtadienio rytą atliko galingą spurtą antroje distancijos dalyje ir pasiekė finalą.

Vienvietininkų pirmajame pusfinalyje dalyvavęs M.Griškonis pirmąją trasos dalį irklavo penktas, gana stipriai atsilikdamas nuo pirmaujančių norvego Kjetilo Borcho ir kroato Damiro Martino, tačiau finiše parodė jėgą.

Likus 500 m lietuvis jau buvo trečias, akimirka lenkdamas italą Gennaro Alberto di Mauro.

Visgi galingas lietuvio finišas klausimų nepaliko – M.Griškonis finišavo trečias ir užtikrintai žengė į penktadienį vyksiantį A finalą. Į jį iš abiejų pusfinalių pateko po tris irkluotojus, o likę B finale išsidalins 7-12 vietas.

Kipro Štreimikio (LTOK) nuotr./Mindaugas Griškonis
Kipro Štreimikio (LTOK) nuotr./Mindaugas Griškonis

Pirmajame pusfinalyje nugalėjo Rio žaidynių bronzos medalininkas porinių dviviečių klasėje K.Borchas (6:42.92), antras finišavo Londono ir Rio žaidynių olimpinis vicečempionas D.Martinas (6:45.27). Lietuvio laikas – 6:45.90 min.

Kartu su šiuo trejetu finale irkluos graikas Stefanos Ntouskos, danas Sverri Nielsenas ir Rusijos olimpinis atletas Aleksandras Viazovkinas.

Kiek netikėtai į finalą neprasibrovė antrajame pusfinalyje tik ketvirtas finišavęs pasaulio čempionas ir pastarųjų metų šios rungties lyderis iš Vokietijos Oliveris Zeidleris.

„Toks Mindaugo rezultatas mūsų tikrai nenustebino. Finalo ir tikėjomės. Kaip matėtė, staigmenų pusfinalyje tikrai netrūko. Ryškus rungties lyderis O.Zeidleris net nepateko į finalą. Startą vertiname gerai ir dabar lauksime finalo. Ten viskas bus iš naujo“, – po M.Griškonio finišo kalbėjo Lietuvos irklavimo rinktinės treneris Kęstutis Keblys.

Pats M.Griškonis išliko ištikimas sau ir su žiniasklaida nebendravo. Įprastai savo komentaru jis pasidalija tik po paskutinio savo starto.

Vytauto Dranginio (LTOK) nuotr./Kęstutis Keblys
Vytauto Dranginio (LTOK) nuotr./Kęstutis Keblys

Anot trenerio, po finišo M.Griškonis jautėsi gerai ir ženklų, jog būtų labai pavargęs nesimatė.

„Sportininkas jaučiasi džiugiai. Nebuvo lengva, bet ypatingo nuovargio ar išsikrovimo taip pat nematyti. Tikimės, kad rezervo dar yra. Jei žiūrėsime į abu pusfinalius, tai visų finale irkluosiančių sportininkų laikai yra labai panašūs. Finalą bus sunku prognozuoti. Bet kuris iš šešių irkluotojų gali tapti čempionu, bet taip pat gali būti ir šeštas“, – įsitikinęs K.Keblys.

Keletą pastarųjų dienų Tokijo kanale siaučia gana stiprus vėjas. M.Griškoniui su tokiomis permainingomis oro sąlygomis tvarkytis sekasi gana gerai.

„Jam bangos tikrai nemaišo. Jis pakankamai laisvas irkluotojas, o tai labai svarbu. Jei sportininkas labiau susikaustęs, tos visos bangos ir pasikeitusios sąlygos tampa rimtu iššūkiu. Čia bangos didelės ir dar pučia gūsingas vėjas, bet Trakuose taip pat turime panašias sąlygas, kai tenka treniruotis ant bangų“, – pasakojo K.Keblys.

Kipro Štreimikio (LTOK) nuotr./Mindaugas Griškonis
Kipro Štreimikio (LTOK) nuotr./Mindaugas Griškonis

Tai yra jau ketvirtos M.Griškonio olimpinės žaidynės. Kuluaruose kalbama, kad po Tokijo kovų 35-erių metų vilnietis gali baigti savo karjerą ir netgi yra įvardijamas kaip pagrindinis pretendentas užimti Lietuvos irklavimo federacijos prezidento postą.

2008 m. Pekine ir 2012 m. Londone vienviečių valčių varžybose vilnietis užėmė 8 vietas. Dar po ketverių metų Rio susėdo į porą su Sauliumi Ritteriu ir parvežė Lietuvai olimpinį sidabro medalį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs