Geriausią sezono rezultatą pasaulyje pasiekusi Rūta Meilutytė pasipuošė auksu

Barselonoje vykstančiose „Mare Nostrum“ plaukimo varžybose aukso medaliu pasipuošė Rūta Meilutytė.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Finale R.Meilutytė 50 metrų krūtine nuotolį įveikė per 29,98 sek. ir laimėjo aukso medalį. Tai naujas geriausias sezono rezultatas pasaulyje. Nei viena plaukikė iki šiol nebuvo plaukusi greičiau nei per 30 sek.

Antra finišavo britė Sarah Vasey (30,79), trečia liko šios rungties pasaulio čempionė švedė Jennie Johansson (30,98).

Lietuvė atrankoje 50 metrų įveikė per 30,47 sek. ir su pirmu rezultatu žengė į finalą.

R.Meilutytei priklauso šios rungties pasaulio rekordas – 29,48 sek.

Lietuvos plaukikė planavo dalyvauti ir 200 metrų krūtine plaukime, bet šių planų atsisakė.

Giedrius Titenis 100 metrų krūtine finale distanciją įveikė per 1:01,02 min. ir užėmė penktąją vietą.

Čempionu tapo čempionatų rekordą pagerinęs britas Adamas Peaty (59,07).

Tadas Duškinas 50 m peteliške rungtyje finale nuplaukė per 24,29 sek. ir buvo ketvirtas.

Mindaugas Sadauskas 100 metrų laisvuoju stiliumi finale taip pat finišavo ketvirtas (49,77 sek.).