Su 15 diena! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA

Irklenčių lenktynės – nuo greičio sprinto iki 14 km maratono

Šį savaitgalį Elektrėnų mariose vyko atviras Lietuvos Respublikos irklenčių čempionatas kurį organizavo Lietuvos bangų sporto asociacija.
Elektrėnų mariose vyko irklenčių varžybos.
Elektrėnų mariose vyko irklenčių varžybos. / "Vėjas galvoje" nuotr.

Atletai varžėsi trijų ilgių distancijose – 200 m sprinte, 5 km techninėse lenktynėse ir 14 km ilgoje distancijoje. Sprinte sportininkai išvysto didžiausius greičius, techninėse lenktynėse didelę svarbą įgyja irklentės valdymas. Ilgoje distancijoje karaliauja ištvermė ir sudėtingi taktiniai sprendimai. Irkluojant sportininkams labai svarbu išnaudoti vėjo užuovėjas ir pastiprėjimus, paskirstyti jėgas priešvėjinėms ir pavėjinėms atkarpoms, sekti varžovų tempą, išnaudoti jų sukeltas bangas greitėjimui ir poilsiui.

Sprinto rungtį po dviejų plaukimų laimėjo šiemet ypač gerai pasiruošęs Tomas Varnas iš Trakų. Antroje vietoje liko Dainius Sokolovas iš Vilniaus, trečioje vilnietis Laimonas Staniulionis.

Techninėse rungtynėse nugalėtoju tapo vilnietis Laimonas Staniulionis aplenkęs trakiškį Tomą Varną ir Rimvydą Racių.

Ilgos distancijos Lietuvos Respublikos čempionu tapo ilgų distancijų ekspertas turintis nemažą tarptautinių varžybų apdovanojimų kraitį Aleksejus Lobikovas iš Vilniaus.

"Vėjas galvoje" nuotr./Elektrėnų mariose vyko irklenčių varžybos.

Irklentės palyginti jauna sporto šaka Lietuvoje. Varžybos rengiamos nuo 2012 metų, o Lietuvos Respublikos čempionatai nuo 2018 metų. Sekantis čempionato etapas vyks Klaipėdoje, Melnragėje. Irklentininkai varžysis bangų raižymo rungties varžybose. Taip pat rugsėjo mėnesį stipriausi irklentininkai vyks į pasaulio irklenčių čempionatą Vengrijoje.

Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?