Spalio 26 dieną kartu su Robbie Mansonu (Naujoji Zelandija), Sverri Nielsenu (Danija), Kjetilu Borchu (Norvegija) lietuvis varžysis kiek neįprastoje 700 metrų distancijoje.
„Tiesą pasakius, aš ir pats nežinau, kaip irkluosiu 700 metrų, – nusijuokė prie irkluotojams įprastos 2 kilometrų distancijos pratęs M.Griškonis. – Neįsivaizduoju, kokios sportinės formos bus ir mano varžovai. Kiekvieną dieną lengvai irkluoju Trakuose, bet, galbūt, kiti šioms varžyboms jau pradėjo rengtis ir daro specialias treniruotes“.
Maloniausia, M.Griškonio teigimu, kad varžybų, kurios pirmą kartą buvo surengtos 1920-aisiais metais, organizatoriai pakvietė Lietuvos atstovą. „Prieš tai lietuvis nėra dalyvavęs šiose varžybose, – džiaugėsi M. Griškonis. – Suprantu, kad nebūsiu geriausios sportinės formos, nes pagrindinis startas laukia olimpinėse žaidynėse, kuriose norėsiu pasirodyti kuo geriau. Jeigu dabar būsiu geros sportinės formos, nesugebėsiu jos pasiekti Tokijuje. Dabar reikia leisti organizmui šiek tiek pailsėti. Todėl nepersistengiu“.
Rugpjūčio mėnesį vykusiame pasaulio čempionate kelialapius į olimpines žaidynes iškovojo trys Lietuvos įgulos: vyrų vienvietė bei porinė dvivietė ir moterų porinė dvivietė.
Sulaukęs klausimo, kaip vertina savo sezoną, M. Griškonis atviras: „Stiprus septynetas. Juk nebuvo medalių“.
Irkluotojas, pasaulio čempionate užėmęs ketvirtą vietą, labiausiai džiaugiasi iškovotu kelialapiu į olimpines žaidynes. „Finale viską gerai padariau. Gal tiesiog šiek tiek pritrūko sėkmės. Tačiau svarbiausia buvo pusfinalyje iškovotas kelialapis į Tokijo olimpines žaidynes, – kalbėjo M. Griškonis. – Gal kiek per lėtas startas buvo finale, bet aš savęs netarkuoju. Ketvirta vieta pasaulio pirmenybėse man yra labai maloni. Nuo čempionu tapusio vokiečio Oliverio Zeidlerio atsilikau mažiau negu sekunde“.
M.Griškonis teigė, kad prieš pasaulio pirmenybes visi Lietuvos irklavimo rinktinės nariai jautė įtampą. „Buvo sunku, jautėme spaudimą tiek iš šalies, tiek patys iš savęs, tačiau dabar viskas kiek aprimo, – sakė M. Griškonis. – Dabar svarbiausia yra viską susidėlioti teisingai prieš svarbiausią startą kitais metais – olimpines žaidynes“.