Kazanė 2015. 7 diena: nepakartojama amerikietė, įsiaudrinęs tėtis ir kolekciją surinkęs vengras

Kas įvyko svarbaus Kazanėje tebesitęsiančio pasaulio plaukimo čempionato priešpaskutinę varžybų dieną? Tatarstano sostinėje viešintis 15min.lt žurnalistas apžvelgia svarbiausius septintos dienos akcentus.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Déjà vu. Moterų 50 m peteliške plaukimo varžybos baigėsi lygiai taip pat, kaip ir dvigubai ilgesnis nuotolis. Ant apdovanojimų pakylos ta pačia eile lipo visos trys tos pačios sportininkės. Antrą aukso medalį Kazanėje iškovojo Švedijos plaukimo žvaigždė Sarah Sjostrom, sidabras atiteko danei Jeanette Ottesen, o bronza - kinei Lu Ying. Plaukdama 100 m,  čempionė pasiekė planetos rekordą, o šiandien pasitenkino pasaulio čempionatų rekordu - 24,96 sek.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Sarah Sjostrom

Malūnas. 200 m nugara moterų finalas pasibaigė fantastiška australės Emily Seebohm pergale. Tris ketvirtadalius distancijos aiškia lydere buvo pasaulio rekordininkė Missy Franklin, tačiau paskutinėje atkarpoje australė įjungė tiesiog fantastišką greitį ir laimėjo trečią savo aukso medalį šiame čempionate. E.Seebohm anksčiau sėkmingai pasirodė estafetėje 4 po 100 m laisvu stiliumi ir laimėjo 100 m nugara distanciją.

M.Franklin sugebėjo reabilituotis mišrioje estafetėje 4 po 100 m laisvu stiliumi, kur su JAV rinktine iškovojo aukso medalį.

„Scanpix“ nuotr./Emily Seebohm ir Madison Wilson

Tėtis. Pietų Afrikos plaukimo žvaigždė Chadas Le Clos išpildė savo tėvo svajonę. Kazanės tribūnose labai emocingai savo sūnų palaikantis sportininko tėvas pagaliau gavo progą džiūgauti.

chadleclos.com nuotr./Chadas Le Clos su savo tėvu Bertu

Plaukdamas 100 m peteliškė C.Le Clos buvo nepakartojamas ir sugebėjo reabilituotis už išsprūdusią pergalę dvigubai ilgesnėje distancijoje. Tuomet pergalę iškovojo vengras László Csehas, o šįsyk afrikiečiui pavyko atsirevanšuoti.

„Scanpix“/„LaPresse“ nuotr./Chadas Le Closas

Vengras Kazanėje iškovojo visų spalvų medalius. Be sidabro ir aukso, L.Csehas laimėjo bronzą 50 m peteliške varžybose.

Nepakartojama. Jei reikėtų rinkti geriausią šio pasaulio čempionato sportininką, laurai, be jokios abejonės, atitektų amerikietei Katie Ledecky. Aštuoniolikmetė sportininkė tapo pirmąja pasaulio plaukike, kuriai tame pačiame čempionate pavyko laimėti auksą plaukiant laisvu stiliumi net keturis skirtingus nuotolius - 200, 400, 800 ir 1500 m.

Šeštadienį K.Ledecky triumfavo 800 m distancijoje ir ne tik pasipuošė eiliniu aukso medaliu, tačiau ir beveik 4 sek. pagerino jai pačiai priklausiusį pasaulio rekordą. Priminsime, kad K.Ledecky dar vieną - penktą - aukso medalį Kazanėje iškovojo plaukdama estafetė 4 po 200 m laisvu stiliumi.