Kotryna Teterevkova pastebimai įjungė aukštesnę pavarą ir po galingo finišo trečiuoju rezultatu įplaukė į pasaulio čempionato finalą.
Nors įpusėjus distancijai antrajame pusfinalyje startavusi lietuvė plaukė ketvirta, galiausi ji laimėjo savo plaukimą, o pirmajame pusfinalyje greičiau plaukė tik australė Jenna Strauch (2 min. 22,22 sek.) ir olimpinė čempionė amerikietė Lilly King (2 min. 22,58 sek.).
20-metė vilnietė, augusi mieste, kuris pastaruosius kelerius metus neturi nė vieno 50 metrų ilgio baseino, Budapešte distanciją įveikė per 2 min. 23,66 sek.
– Kotryna, ar tai buvo tobulas jūsų plaukimas?
– Oi ne, tai tikrai ne geriausias mano rezultatas. Iki geriausio trūko beveik sekundės, tad dar yra kur tobulėti.
Suprasti akimirksniu
- K.Teterevkovos asmeninis rekordas, o kartu ir Lietuvos rekordas yra 2 min. 22,88 sek., pasiektas šių metų pradžioje.
– O kaip vertinate šį pasirodymą?
– 200 metrų yra sunkiausias psichologiškai nuotolis. Aš stengiuosi plaukti savo taku, laikytis jėgų išsidėstymo ir nepaisyti, ką padarys kitos varžovės.
– Tačiau paskutiniuosius 50 metrų plaukėte įspūdingai. Taip ir planavote?
– Plano nebuvo, su treneriu nebuvome aptarę, bet per tiek metų jau išmokau paskirstyti jėgas. Viskas savaime.
– Ar spaudėte gazą iki maksimumo?
– Bijau ką pasakyti, bet tikrai daugiau stengiausi nei ryte atrankoje. Liko 24 valandos iki finalo, tad matysime, kaip jausiuosi ryt.
Suprasti akimirksniu
- Viltį, jog 200 m krūtine rungtyje pasaulio čempionate ji gali pasiekti daug, K.Teterevkova įpūtė dar trečiadienio rytą, kai atrankos varžybose finišavo trečia, kaip pati sakė, plaukdama „taupymo režimu“.
- Atrankoje 20-metė vilnietė distanciją įveikė per 2 min. 24,79 sek., o jos asmeninis rekordas, o kartu ir Lietuvos rekordas yra 2 min. 22,88 sek.
- Greičiau atrankoje plaukė tik kanadietė Kelsey Lauren Wog (2 min. 24,37 sek.) ir L.King (2 min. 24,46 sek.).
– Trečia vieta pusfinalyje jau suteikia optimizmo prieš finalą?
– Nieko dar negalvoju apie tai, nes viskas gali visaip apsisukti. Tiesiog turiu savo takelį ir darau tai, ką galiu geriausiai. O kitų kontroliuoti aš negaliu.
Tai man pirmas ne tik finalas, bet ir pusfinalis pasaulio čempionate. Norėjau finalo 100 m krūtine rungtyje, bet šiek tiek pritrūko, tad dabar džiaugiuosi, kad išpildžiau savo svajones 200 m rungtyje.
Suprasti akimirksniu
- 200 m krūtine moterų finalas vyks ketvirtadienį 19 val. 52 min. Lietuvos laiku.
– Ką iš varžovių laikote favorite finale?
– Aišku, Lilly King, nes ji favoritė visose trijose rungtyse plaukiant krūtine. Daugiau iš vyresnių nelabai ir ką pažįstu.
– Kokia bus dienotvarkė iki finalo?
– Dabar reikės šiek tiek atsimaudyti (apšilimo baseine), nueiti į masažą, kitą dieną ryte papusryčiauti, šiek tiek prasiplaukti. Kasdieninė dienotvarkė.
– Vis daugiau dėmesio sulaukiate per vaizdo kameras. Gal ir iš varžovių?
– Gal ir pradėjome šiek tiek daugiau bendrauti, sveikintis. Dėl kamerų nebenustembu. Pirmą kartą nustebau per olimpines žaidynes, kai po atrankos varžybų, gerai suplaukus, daug pribėgo kamerų – buvo šokas. Dabar jaučiau finišuojant, kad kažkiek pirmauju, bet nesitikėjau, kad taip įsiveršiu į priekį.
– Ką jums reiškia būti šios rungties elite?
– Kažkaip to neakcentuoju, nes niekada čia nebuvau. 2019 metais pasaulio čempionate taip nesijaučiau. Gal šiek tiek pasijaučiau per olimpines žaidynes, kur patekau į pusfinalį, nors į žaidynes kelią atvėrė vardinis kvietimas. O šiaip – tai pamoka, kuri reikalinga siekiant tobulėti, ir patirties kaupimas.
Suprasti akimirksniu
- Pusfinalyje startavo ir 13-metė Sua Moon. Korėjietė yra pati jauniausia pasaulio čempionate į pusfinalį patekusi plaukikė.
– Kas jus pačią tenkintų finale?
– Gal labiau jausmas nei vieta. Norėčiau išspausti save 100 procentų, jaustis, kad esu atidirbusi viską.
– Kaip analizuojate su treneriu (Michailu Romanovskiu) varžybas?
– Visada analizuojame. Kažkas kitas nufilmuoja ar išsitraukiame iš interneto, o treneris visada analizuoja, ypač, kai pamato grubias klaidas.
Kartais, kai pritrūksta motyvacijos, pasižiūrime sėkmingus startus, kad pasikeltume savivertę.
– Šis startas pateks į tokį archyvą?
– Tai nebuvo geriausias rezultatas, nors bus tarp gerų prisiminimų.
– Plaukėte olimpinių žaidynių pusfinalyje, pasaulio čempionate 25 m baseine finale. Ką laikote geriausiu savo pasiekimu iki šiol?
– Pats geriausias startas šių metų Lietuvos žiemos pirmenybės, kur net trijose rungtyse pagerinau savo asmeninius rezultatus. Tai buvo gana didelis atsiplėšimas nuo ankstesnių rezultatų, nors nelabai toms varžyboms rengėmės. Tai sukėlė daugiausiai emocijų, džiaugsmo, aš pradėjau labiau pasitikėti savo jėgomis.