Kova dėl medalių – kokie varžovai laukia Lietuvos irkluotojų?

Ketvirtadienį į kovą dėl pirmųjų Rio de Žaneiro olimpinių medalių Lietuvai kyla irklavimo meistrai. Nuo 17:04 val. varžysis Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė, o po 20-ies minučių į kovą stos Saulius Ritteris ir Mindaugas Griškonis. Kas jų laukia Rio kanale?
Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė
Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė / Vytauto Dranginio nuotr.

Moterys

Moterų varžybose finale varžysis įgulos iš JAV, Lenkijos, Graikijos, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos.

Prancūzija – Helene Lefebvre (25 m.) ir Elodie Ravera-Scaramozzino (20 m.) Kartu į dvivietę sėdo tik 2015 metais ir šių olimpinių žaidynių finalas yra didžiausias sportininkių pasiekimas. Praėjusiais metais Europos čempionate jos užėmė 10-ąją vietą, o pasaulio čempionate – 6-ąją. Šiemet prasibrovė į dviejų pasaulio taurės etapų A finalus.

Didžioji Britanija – Victoria Thornley (29 m.) ir Katherine Grainger (40 m.) K.Graiger yra britų irklavimo legenda, dalyvaujanti penktosiose olimpinėse žaidynėse, visose iškovojo medalius. 2000, 2004, 2008 ji laimėjo sidabrą, o Londone tapo čempione. Dvivietę irklavo tik Londone, tiesa, su kita partnere. Į bendrą valtį britės sėdo 2014-aisiais, o iki tol V.Thornley irklavo vienvietę ir aštuonvietę. Didžiausias poros pasiekimas – 2015 m. Europos čempionato bronza.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Magdalena Fularczyk-Kozlowska (29 m.) ir Natalia Madaj
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Magdalena Fularczyk-Kozlowska ir Natalia Madaj

Lenkija – Magdalena Fularczyk-Kozlowska (29 m.) ir Natalia Madaj (28 m.) Taip pat 2014 m. suformuota įgula. Nuo tada lenkės dukart tapo Europos čempionėmis, 2014 m. pasaulio čempionate laimėjo sidabrą. Lietuvės už šios Lenkijos poros liko dviejuose Europos ir dviejuose pasaulio čempionatuose. M.Fularczyk su kita porininke laimėjo bronzą Londono žaidynėse.

Graikija – Aikaterini Nikolaidou (23 m.) ir Sofia Asoumanaki (19 m.) 2015 metais gana netikėtai tapo pasaulio vicečempionėmis, nors prieš porą mėnesių Europos čempionate buvo užėmusios tik 7-ąją vietą. Sunku prognozuoti graikių rezultatą, mat šiemet Europos pirmenybėse jos net nepateko į A finalą.

JAV – Meghan O'Leary (30 m.) ir Ellen Tomek (31 m.) Taip pat labai patyrusi įgula, tačiau be didelių pasiekimų. Amerikietės kartu dalyvavo trijuose pasaulio čempionatuose, tačiau niekada nepasiekė net A finalo. E.Tomek su kita partnere Londono žaidynėse užėmė 5-ąją vietą.

Vytauto Dranginio nuotr./Saulius Ritteris ir Mindaugas Griškonis
Vytauto Dranginio nuotr./Saulius Ritteris ir Mindaugas Griškonis

Vyrai

Vyrų varžybose finale varžysis įgulos iš Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Kroatijos, Italijos ir Prancūzijos.

Didžioji Britanija – Jonathanas Waltonas (25 m.) ir Johnas Collinsas (27 m.) Įgula į vieną valtį sėdo 2014 metais, tačiau dideliais pasiekimais nepasižymi. Jau dalyvavo trijuose Europos ir dviejuose pasaulio čempionatuose, geriausia vieta – šešta.

Norvegija – Kjetilas Borchas (26 m.) ir Olafas Tufte (40 m.) Gyva legenda O.Tufte dalyvauja jau penktose olimpinėse žaidynėse – 2004 ir 2008 m. tapo olimpiniu vienviečių valčių čempionu. Į dvivietę jie susėdo tik šiemet ir Europos čempionate užėmė penktąją vietą. K.Borchas su kitu porininku 2013 m. laimėjo dviviečių pasaulio čempiono titulą, aplenkdamas Saulių Ritterį su Rolandu Maščinsku.

„Scanpix“/AP nuotr./Valentas ir Martinas Sinkovičai
„Scanpix“/AP nuotr./Valentas ir Martinas Sinkovičiai

Kroatija – Martinas Sinkovičius (25 m.) ir Valentas Sinkovičius (27 m.)

2014 m. į vieną valtį sėdę broliai laimi vieną titulą po kito. Nuo tada jie užėmė pirmąją vietą devyniose varžybose iš devynių. 2014 ir 2015 m. tapo pasaulio čempionais, šiemet laimėjo ir Europos čempionatą. Tai didžiausi finalo favoritai.

Italija – Francesco Fossi (27 m.) ir Romano Battisti (28m.) S.Batistisu kitu porininku Londone žaidynėse laimėjo sidabro medalius, vėliau jau su F.Fossi triumfavo 2013-ųjų Europos čempionate. Tų pačių metų pasaulio čempionate laimėjo bronzą, po metų – jau sidabrą. Pastaruoju metu rezultatai buvo ne tokie įspūdingi.

Prancūzija – Hugo Boucheronas (23 m.) ir Matthieu Androdias (26 m.) Vienoje valtyje sėdi tik nuo 2015 m. – tada Europos čempionate iškovojo sidabrą. Šiemet Europos čempionate jau nepateko net į A finalą – tai jauniausia ir mažiausiai patyrusi įgula.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai