Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 07 23 /06:27

Lietuva pradėjo Tokijo olimpines žaidynes: M.Griškonis ir moterų dvivietė užtikrintai žengė tolyn

Nors Tokijo olimpinių žaidynių atidarymas įvyks tik vėlyvą penktadienio popietę, devyniems Lietuvos irkluotojams didžiausia sporto šventė prasidėjo likus kelioms valandoms iki oficialaus starto. Mindaugas Griškonis pirmasis sėkmingai įveikė olimpinę trasą ir žengė į ketvirtfinalį, o jo pavyzdžiu netruko pasekti ir į pusfinalį žengusios Lietuvos komandos lyderės Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė. Kitoms dviem mūsų įguloms sekėsi prasčiau.

2019-aisiais specialiai Tokijo olimpinėms žaidynėms atidarytoje Jūros miško trasoje pirmasis iš lietuvių prie starto linijos stojo jau ketvirtoje olimpiadoje dalyvaujantis 35-erių Mindaugas Griškonis.

2008 m. Pekine ir 2012 m. Londone vienviečių valčių varžybose vilnietis užėmė 8 vietas. Dar po ketverių metų Rio susėdo į porą su Sauliumi Ritteriu ir parvežė Lietuvai olimpinį sidabro medalį.

Šiemet M.Griškonis vėl grįžo į vienviečių valčių varžybas ir pirmajame savo starte kovojo su olimpinių žaidynių debiutantais – Saudo Arabijos atstovu Huseinu Alireza, turku Onatu Kazakli, kanadiečiu Trevoru Jonesu ir Bermudos irkluotoju Dara Alizadehu.

Lietuvio ir kanadiečio duetas greitai atitrūko nuo savo oponentų ir didžiąją trasos dalį varžėsi tik tarpusavyje.

T.Jonesas finišavo pirmas (7:04.12), M.Griškonis – antras (7:05.88), o kartu su jais į pirmadienį vyksiantį ketvirtfinalį pateko ir turkas O.Kazakli (7:20.11).

Saudo Arabijos ir Barbudos atstovai savo žygį šeštadienį mėgins pratęsti paguodos varžybose.

Po M.Griškonio finišo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Keblys mūsų šalies žurnalistams gyrė sportininką už distancijoje tolygiai paskirstytas jėgas, nes irkluoti kepinant 35 laipsnių karščiui nėra lengva.

„Startą vertinu neblogai. Mindaugas sakė, kad dėl karščio ir drėgmės buvo sunkoka kvėpuoti, o pirmas irklavimas būtent ir skirtas prasikvėpuoti ir apšilti šioje distancijoje. Distancijos startas buvo geras, finišas – taipogi. Mindaugas pernelyg nespaudė, užtikrintai jautėsi trasoje ir finišavo visiškai netoli pirmo sportininko. Mūsų šiandieninis tikslas buvo patekti į trejetuką ir žengti į ketvirtfinalį. Spausti maksimumo nereikėjo“, – pažymėjo treneris.

Jo teigimu, oro temperatūra Tokijuje yra bent dešimt laipsnių aukštesnė nei buvo prieš penkerius metus Rio olimpinėse žaidynėse.

„Dėl to privalome labai viską apskaičiuoti, apšilinėti taip pat rezervuotai, nes būnant ilgą laiką ant vandens tokiomis sąlygomis, galima greitai perkaisti. Kaukės greitai sudrėksta, sunku kvėpuot, bet dabar visi esame tokioje situacijoje ir kitaip greitai nebus“, – šypsojosi K.Keblys.

Vytauto Dranginio (LTOK) nuotr./Kęstutis Keblys
Vytauto Dranginio (LTOK) nuotr./Kęstutis Keblys

Po M.Griškonio į olimpinę trasą leidosi naujoji porinės dvivietės įgula Saulius Ritteris ir Aurimas Adomavičius. S.Ritteris trečioje olimpiadoje iš eilės irkluoja vis su kitu porininku ir pirmą kartą pratinasi prie naujo vaidmens – sėdi komandos draugui už nugaros, o ne yrininko pozicijoje, kaip buvo iki šiol.

Visgi paskutiniame trečiajame plaukime dalyvavusiems lietuviams kvapo stipriai pritrūko. Tarp keturių valčių mūsiškiai buvo paskutiniai ir dabar tęs kovą paguodos lenktynėse.

„Prie karščio jau esame pripratę ir tai netrukdė, bet antroje distancijos pusėje nesuirklavome taip, kaip galėjome. Bandysime rytoj padaryti geriausia, ką galim, ne mums tai bus žūtbūtinė kova. Norėdami išeiti į pusfinalį turime būtinai aplenkti bent vieną valtį. Atiduosime visas jėgas“, – žadėjo A.Adomavičius.

„Pirmoji distancijos pusė parodė, kad galime būti konkurencingi, bet antroje teko pripažinti, kad varžovai buvo greitesni. Dabar reikia taisyti klaidas ir būti greitesniems“, – optimizmo neprarado S.Ritteris.

Vytauto Dranginio (LTOK) nuotr./Saulius Ritteris ir Aurimas Adomavičius
Vytauto Dranginio (LTOK) nuotr./Saulius Ritteris ir Aurimas Adomavičius

Į pusfinalį pateko trys greičiausios plaukimo valtys. Pirmą vietą užtikrintai užėmė šių metų Europos vicečempionai ir 2020 metų čempionai bei pasaulio taurės varžybų prizininkai olandai Melvinas Twellarras ir Stefas Broeninkas (6:08.38), po jų finišavo britai Johnas Collinsas ir Gareme‘as Thomasas (6:12.80) ir rumunai Ioanas Prundeanu bei Marianas Enache (6:13.62).

Lietuviai nuo nugalėtojų atsiliko net 14.70 sek.

Iš viso šioje rungtyje varžėsi 14 įgulų.

Gana nesunkiai į pusfinalį žengė Europos vicečempionės ir Lietuvos rinktinės lyderės Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė.

Moterų porinių dviviečių varžybose lietuvėms konkurenciją paskutiniame trečiajame plaukime sudarė pajėgios Australijos, Vokietijos ir Nyderlandų įgulos.

Įpusėjus distancijai lietuvės tvirtai perėmė iniciatyvą ir po 1500 m artimiausias varžoves lenkė beveik visų valties korpusu. Visgi paskutinėje atkarpoje mūsiškės tempą kiek numetė ir olandės Roos de Jong ir Lisa Scheenaard finišavo pirmos (6:49.90).

Lietuvės nuo jų atsiliko 0.48 sek., o į pusfinalį taip pat pateko ir australės Amanda Bateman ir Tara Rigney (6:53.30). Vokiečių duetui teks varžytis paguodos varžybose.

Vytauto Dranginio (LTOK) nuotr./Donata Karalienė ir Milda Valčiukaitė
Vytauto Dranginio (LTOK) nuotr./Donata Karalienė ir Milda Valčiukaitė

„Po finišo nuotaika yra vidutinė nuotaika, galbūt tikėjomės šiek tiek geriau, bet džiaugiamės, kad iškart patekome į kitą etapą ir nereikės startuoti rytoj. Kai ką padarėme gerai, kai ko – pritrūko. Bandysime iki pusfinalio pasitaisyti O kas galėjo būti geriau? Vis tiek norėjosi išeiti geriausiomis pozicijomis, lyderiavome, bet šiek tiek finiše pralošėme, galbūt turėjome būti pirmos, kad būtų idealu“, – po finišo Lietuvos žiniasklaidai sakė M.Valčiukaitė.

Sportininkės prasitarė, kad kovodamos su didžiuliu karščiu netgi į pagalbą pasitelkia šaldančias liemenes.

„Karštis daro įtaką visiems, bet šiemet turėjome mažai varžybų, tad tas lyginimas su kitomis komandomis yra labai abstraktus. Varžėmės tik pavasarį, tada vienaip viskas atrodė, o olimpinėse žaidynėse vėl viskas iš naujo“, – įspūdžiais po pirmojo starto dalijosi D.Karalienė.

Kipro Štreimikio (LTOK) nuotr./Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė
Kipro Štreimikio (LTOK) nuotr./Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė

Paskutinę akimirką į olimpinį traukinį įšokusiems Lietuvos porinės keturvietės atstovams nustebinti nepavyko.

Lietuviai į Tokijų atvyko likus kelioms dienoms iki oficialaus starto, kai dėl antidopingo taisyklių pažeidimo subyrėjo Rusijos įgula.

Prieš olimpinį startą mūsiškiai turėjo vos kelias treniruotes ir net nespėjo atsivežti savo valties, tad irklavo tą, kurią gavo jau Tokijuje.

Armandas Kelmelis, Martynas Džiaugys, Dovydas Nemeravičius ir Dominykas Jančionis pirmajame plaukime iš dviejų finišavo paskutiniai penkti, stipriai atsilikę nuo Nyderlandų (5:39.80), Australijos (5:41.54), Didžiosios Britanijos (5:42.01) ir Kinijos (5:43.44) irkluotojų.

Mūsiškiai distanciją įveikė per 6:03.07 min. ir nuo nugalėjusių olandų atsiliko net 23.27 sek.

„Jausmai yra dviprasmiški – ir pikta, ir liūdna. Manau, kad pritrūko maždaug pusės metų, nuo gegužės, kai rusai nesąžiningai užėmė mūsų vietą. Mes nutraukėme darbus, sprendėme klausimą dėl dvivietės, komanda iširo... Taip startuoti „ant durniaus“ čia – ne vieta. Visi varžovai per tą laiką stipriai ruošėsi ir yra geriausios formos. Šiame sporte sėkmės nebūna. Per tas kelias dienas dar pabandysime ištaisyti klaidas ir padaryti, ką galime geriausio“, – kalbėjo D.Nemeravičius.

Vytauto Dranginio (LTOK) nuotr./Porinė keturvietė
Vytauto Dranginio (LTOK) nuotr./Porinė keturvietė

Iš kiekvieno pusfinalio tiesiai į finalą pateko po dvi įgulas, o dar dėl dviejų vietų finale vyks kova paguodos lenktynėse.

Priminsime, kad prieš penkerius metus Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse medalius iškovojo dvi Lietuvos įgulos – porinių dviviečių valčių varžybose S.Ritteris ir M.Griškonis laimėjo sidabrą, M.Valčiukaitė ir D.Karalienė – bronzą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų