„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas: „Rūta Meilutytė yra plaukikė, o ne nardytoja“

Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas šalies sportininkų pasirodymus pasibaigusiame pasaulio plaukimo čempionate Dohoje (Kataras) vertina labai gerai. Pasak jo, parodyti rezultatai – įspūdingas pasiekimas tokiai mažai šaliai kaip Lietuva.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Visa komanda pasirodė labai gerai. Komandinė dvasia ir jos progresas puikiai atsispindėjo estafetės rungtyje, kurioje mes sugebėjome patekti į finalą. Yra šalių, kurios turi 100-200 mln. gyventojų, o Lietuva su 3 mln. sugeba pakliūti į pasaulio čempionato finalą, tai – įspūdingas pasiekimas. Dėl to labai džiaugiuosi“, – LRT.lt Dohoje sakė T. Kučinskas.

Pasak Lietuvos plaukimo federacijos vadovo, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad 25 m ilgio baseinas nėra Lietuvos plaukikų prioritetas – tai tik tarpinė stotelė.

„Ji labai aiškiai įrodo, kad einame į priekį. Kai kurie sportininkai parodė įspūdingą progresą. Ypatingai norėčiau pažymėti Daną Rapšį, kuris tik per plauką nepateko 200 m nugara rungties finalą. Tikslas, kurį turime, – išvežti 6-7 sportininkus į olimpines žaidynes – lieka galioti. Visi plaukikai, kurie buvo čia ir Simas Bilis turi realias galimybes važiuoti į Rio de Žaneirą“, – tiki Lietuvos plaukimo federacijos vadovas.

Pasak Lietuvos plaukimo federacijos vadovo, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad 25 m ilgio baseinas nėra Lietuvos plaukikų prioritetas – tai tik tarpinė stotelė.

T.Kučinskas pažymėjo, kad sportininkai turi didesnių ambicijų nei tiesiog plaukti. Jo nuomone, bent trys žmonės turi realias galimybes pasivaržyti dėl medalių – tai Rūta Meilutytė, Giedrius Titenis ir Danas Rapšys.

„Turbūt niekas neabejoja, kad Rūta ir toliau pasiruošusi ginti titulą, kurį iškovojo Londono olimpinėse žaidynėse. Jos pasirodymą čia vertinu puikiai dėl vienos paprasto priežasties: vieta yra ne viskas – svarbu rezultatas. Abi distancijas – ir 50 m, ir 100 m – šiame sezone ji plaukė pasauliniu lygiu, kuris tikrai nėra pats svarbiausias. Kitas sezonas bus svarbesnis, o 2016 m. – patys svarbiausi. Gebėjimas plaukti pasaulio rekordo lygiu – įspūdingas pasiekimas, ir mes manome, kad Rūta eina į priekį, tobulėja“, – undinėle tituluojamos plaukikės rezultatus įvertino T. Kučinskas.

Pašnekovas pastebėjo, kad 25 m ilgio baseinas daugiau skirtas nardymui nei plaukimui. Rūtos varžovė – jamaikietė Alia Atkinson – po paskutinio posūkio pademonstravo, kaip išniro net už baseino pusės. Tai, jo teigimu, rodo, kad ilgame baseine šių galimybių nebus: „O Rūta yra daugiau plaukikė nei nardytoja, mus tai nuteikia teigiamai. Manau, kad A. Atkinson su lietuve sunkiai sugebės varžytis. Tačiau žinome, kad grįžta kita varžovė – Rūtai liūdna nebus. Galvoju, kad įnirtinga kova sukels dar daugiau aistrų, nežiūrint į tai, kad galbūt mūsiškei ne visada pasiseks iškovoti auksą – tai yra sportas.“

Kalbėdamas apie G. Titenį, Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas aiškino, kad plaukiko technika – ideali ilgam (50 m) baseinui: ilgi grybšniai, ilgas gulėjimas, slinkimas vandenyje.

Pašnekovas pastebėjo, kad 25 m ilgio baseinas daugiau skirtas nardymui nei plaukimui. 

„Jo treneris yra labai aiškiai pasakęs, kad nenori laužyti šio plaukiko technikos. Nežiūrint į tai, kad Giedrius specialiai nesiruošė šiam čempionatui, sugebėjo pagerinti Lietuvos rekordą. Jo progresas – akivaizdus“, – nurodė LRT.lt pašnekovas.

T. Kučinskas įsitikinęs – šis plaukikas įeina į plaukimo krūtine rungties elitą, kuris, deja, turi minimaliai 10 sportininkų, kurių rezultatai skiriasi šimtosiomis sek. dalimis: „Todėl čia yra ir dalis laimės. Jeigu Giedrius sugebės išplaukti iš 59 sek., tai jam duos tikrai didelius šansus kovoti dėl medalių.“

Trečias Lietuvos pretendentas – 19-metis Danas Rapšys, kuris parodė, kad sugeba sekundėmis gerinti savo asmeninius rekordus, nors 25 m ilgio baseinas taip pat nėra jo specializacija.

„Jis dirba labai sistemingai finalo Kazanėje link. 9-a vieta trumpame baseine rodo, kad Danas jau yra elite. Jeigu Danas progresuos taip, kaip dabar, nenustebčiau, kad dar vienas sportininkas gali pretenduoti į medalį“, – pasakojo T. Kučinskas.

LRT.lt paklaustas apie tai, ko Lietuvos plaukikų gerbėjai gali tikėtis ateityje, Plaukimo federacijos vadovas pabrėžė, kad viskas priklauso nuo to, kiek vaikų turės galimybę išmokti plaukti, mokytis sportinėse klasėse.

„Dabar situacija nepavydėtina – 50 proc. Lietuvos teritorijos neturi nei vieno baseino. Tai reiškia, kad vaikai neturi galimybės išmokti plaukti. Be to, tai ir yra priežastis, dėl ko mes skęstame daugiausiai pasaulyje. Kai susidarys masė vaikų, galėsime turėti didesnę kiekybę, o tuo pačiu ir kokybę sportininkų, kurie galėtų siekti aukščiausių pasaulinių rezultatų“, – įsitikinęs T. Kučinskas.

Dabar situacija nepavydėtina – 50 proc. Lietuvos teritorijos neturi nei vieno baseino. Tai reiškia, kad vaikai neturi galimybės išmokti plaukti. Be to, tai ir yra priežastis, dėl ko mes skęstame daugiausiai pasaulyje. 

LRT žurnalistui jis papasakojo pokalbį su kolega: „Vienos rimtos rinktinės treneris priėjo prie manęs ir sako: “Pažiūrėk, kokie mano plaukikai, kokie tavo. Maniškiai neturi genofondo – visi po 1,8 m ūgio. O pas tave rinktinėje – krepšininkai. Jūs turite fantastišką genofondą būti gerais plaukikais. Jis yra teisus.“

Pašnekovas yra tikras – jei sugebėsime pasiekti masiškumą, išugdyti trenerių motyvaciją, kompetenciją, gebėjimą atsiduoti, už 6-8-erių metų tikrai galime tikėtis puikių rezultatų.

Realybė kol kas tokia. Du olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės medaliai – auksas 50 m rungtyje krūtine ir sidabras 100 m nuotolyje krūtine – sekmadienį Kataro sostinėje pasibaigusiame pasaulio plaukimo čempionate trumpame (25 m) baseine lėmė šešioliktą vietą komandų rikiuotėje.

Šią poziciją Lietuva pasidalijo su Jamaikos rinktinei, o iš viso apdovanojimai atiteko 23 valstybių plaukikų ekipoms.

Nugalėjo 10 apdovanojimų – 7 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos – iškovoję Brazilijos plaukikai, aplenkę Vengrijos 11 (6,3,2) ir Nyderlandų  12 (5,1,6) rinktines.

Planetos plaukimo pirmenybėse Dohoje medalius iškovojusių šalių rikiuotė galutinė rikiuotė (vieta, valstybė, auksas, sidabras, bronza, iš viso):

1. Brazilija 7 1 2 10

2. Vengrija 6 3 2 11

3. Nyderlandai 5 1 6 12

4. Pietų Afrikos Respublika 4 1 0 5

5. Ispanija 4 0 0 4

6. Japonija 3 3 4 10

7. Prancūzija 3 2 3 8

8. Švedija 3 1 0 4

9. JAV 2 9 6 17

10.Danija 2 1 3 6

11.Australija 1 5 4 10

12.Rusija 1 4 4 9

13.Italija 1 2 3 6

14.Vokietija 1 1 2 4

15.Lenkija 1 1 1 3

16.Jamaika 1 1 0 2

16.Lietuva 1 1 0 2

18.Didžioji Britanija 0 7 1 8

19.Kinija 0 2 1 3 20.Tunisas 0 1 0 1

21.Ukraina 0 0 2 2

22.Kanada 0 0 1 1

22.Serbija 0 0 1 1

Penkias dienas Kataro sostinėje vykusiame plaukimo čempionate buvo užfiksuoti net 23 planetos rekordai. Net keturių rekordų autore tapo vengrė Katinka Hosszu, kuri pelnė aštuonis apdovanojimus – 4 aukso, 3 sidabro ir 1 bronzos.

2008 metais Mančesteryje (Anglija) vykusiose planetos plaukimo pirmenybėse 25 m baseine buvo užfiksuota 17 pasaulio rekordų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs