Nors lietuvis net 0,54 sek. pagerino sau priklausiusį Lietuvos rekordą, galutinėje įskaitoje buvo tik 31-as.
Atranką laimėjo legendinis vengras Laszlo Csehas (1:54,08), aplenkęs japoną Daiya Seto (1:54,89) bei daną Viktorą Bromerį (1:55,13).
„Viskas normaliai, planavome, jog galbūt pavyks praplaukti geriau nei per 2 minutes, tačiau tikrai neveju Dievo į medį. Rezultatas – geras, svarbiausia, kad pagerinau rekordą. Toks ir buvo pagrindinis tikslas“, – po finišo kalbėjo D.Margevičius.
– Iš to, ką sakote, reikėtų suprasti, jog jūsų asmeninis tikslas Budapešte buvo labiau orientuotas į kovą su savimi nei su varžovais. Tiesa?
Anksčiau plaukdavau pirmus 100 metrų maksimaliai, o vėliau – kaip Dievas duos. Bet dažniausiai neduodavo.
– Visiškai tiesa. Svarbiausia buvo lenktyniauti su savimi. Norint kovoti su stipriausiais pasaulio plaukikais šioje rungtyje mano rezultatas dar yra per žemas. Bet treniruojamės, stengiamės ir tikiuosi, kad kada nors ten pateksiu.
– Jaučiate, kad rezultatas galėjo būti dar geresnis? Buvo kažkokių klaidų?
– Taip, buvo. Čia jau trenerė galėtų pasakyti geriau, nes ji fiksavo visus laikus, išsidėstymą. 200 metrų – tokia distancija, kurią reikia plaukti su protu. Čia taip lengvai nepavarysi. Anksčiau plaukdavau pirmus 100 metrų maksimaliai, o vėliau – kaip Dievas duos. Bet dažniausiai neduodavo (juokiasi).
– Debiutavote pasaulio čempionate. Kokį įspūdį paliko „Duna Arena“ baseinas?
– Mano trenerė yra pasakiusi, kad stacionarūs baseinai yra greitesni už tuos, kurie yra surenkami ir pastatomi tik konkrečiam čempionatui. Aš ja visiškai pasitikiu, tad sutikčiau.
O mano tikslas kiekvieną kartą šokant į baseiną yra vienas – plaukti iš visų jėgų ir pasistengti užfiksuoti kuo geresnį rezultatą.
– Paskutinę varžybų dieną vyks estafetės 4 po 100 metrų kompleksiniu stiliumi varžybos. Tikėtina, kad joje dalyvausite?
– Čia jau yra komandiniai dalykai, nemanau, kad dabar reikėtų juos atskleisti.