Lietuvos rekordą pagerinusios plaukikės – tarp 8 stipriausių pasaulio jaunimo komandų

Pirmadienį Netanijoje (Izraelis) prasidėjo „World Aquatics“ pasaulio jaunimo plaukimo čempionatas.
Marija Romanovskaja, Patricija Geriksonaitė, Sylvia Statkevičius ir Smiltė Plytnykaitė / „LTU Aquatics“ nuotr.

Jau pirmąją varžybų dieną į finalinį aštuntuką sėkmingai pateko mūsų šalies merginų 4 po 200 m laisvu stiliumi estafetės komanda, skelbia Lietuvos plaukimo federacija.

Sylvia Statkevičius, Patricija Geriksonaitė, Marija Romanovskaja ir Smiltė Plytnykaitė finale parodė 8 min. 15,92 sek. laiką ir užėmė 8 vietą.

Lietuvių užfiksuotas rezultatas – naujas šalies moterų rekordas.

Atkaklioje kovoje auksą išplėšė JAV komanda (7:52.48), vos 0,2 sek. aplenkusi australes. Bronza atiteko kanadietėms (7:53.09).

Ryte tarp 17-os kvalifikacijoje pasirodžiusių komandų mūsiškių laikas taip pat buvo aštuntas (8:19.47).

Visai nedaug iki finalo pritrūko ir Lietuvos vaikinų 4 po 100 m laisvu stiliumi komandinei estafetei.

Antrajame kvalifikaciniame plaukime pasirodę Kirilas Stepanovas, Matas Činga, Kristupas Trepočka ir Rokas Jazdauskas nuotolį įveikė ketvirti – per 3 min. 23,02 sek. ir tik 0,1 sek. nusileido Lenkijos ketvertui (3:22.92).

Galutinėje rikiuotėje būtent lenkams ir atiteko paskutinis bilietas į finalą. Lietuviai tarp 22-jų komandų užėmė devintą vietą, o su geriausiu rezultatu į finalą pateko italai (3:18.57).

Finale nugalėtojais tapo amerikiečiai, pagerinę pasaulio jaunimo rekordą (3:15.49).