Į baseiną atvedė tėvai
A.Pavlidi plaukimo sporte – ne naujokas. Ketverių metų berniuką į baseiną
palydėjo tėvai, norėję, kad vaikas išmoktų plaukti. „Iš pradžių tėvai mane nuvedė į paprastą komercinį baseiną Vilniaus vaikų ir jaunimo centre. Jį lankiau kelis kartus per savaitę. Tuo pačiu metu lankiau ir kitus sporto būrelius. Perėjęs į Vilniaus miesto sporto centrą, baseiną pradėjau lankyti kasdien ir kitoms sporto šakoms laiko nebeliko. Plaukimas man tapo gyvenimo būdu“, – pirmuosius žingsnius sporte prisimena jaunuolis. Sportuoti pradėjęs 2006 metais jokių pertraukų karjeroje iki šiol jis nedarė.
Paklaustas, kas jį motyvuoja tiek metų nemesti pasirinkto kelio, Arijus ilgai negalvodamas įvardija kelis pagrindinius faktorius: „Pirma, nors treniruojiesi labai ilgai, tačiau per varžybas matai rezultatą. Matai, kad tavo įdėtas darbas veltui nenuėjo. Antra, plaukimas – tai vienas geriausių kardio sportų. Labai stiprina patį kūną, o ir psichologiškai sutvirtėji“.
O vidinės stiprybės ir motyvacijos, pasak Arijaus, plaukikams reikia išties daug. „Kitaip labai nesunku viską mesti. Pačios treniruotės būna labai sunkios, tam reikia turėti labai daug valios“, – pastebi plaukikas ir priduria, kad ne mažiau svarbus ir pačių artimiausių žmonių palaikymas.
Lygiuojasi į geriausius
Koks pasiekimas maloniausias pačiam sportininkui? „Labiausiai įsiminė varžybos, vykusios kovo mėnesį Berlyne, kai užėmiau kelias antras vietas ir vieną trečią. Labiausiai didžiuojuosi savo pasiektais Lietuvos berniukų iki 13 metų rekordais. Dviejų dar niekam nepavyko pagerinti – 200 m ir 50 m nugara“, – įvardija pašnekovas.
Jaunasis plaukikas turi į ką lygiuotis. Iš visų garsiausių pasaulio plaukikų jam pavyzdys – amerikietis Aaronas Peirsolis, tarp mėgstamiausių plaukikų iš Lietuvos – Danas Rapšys. Sportu besidomintis jaunuolis favoritų turi ir kitose sporto šakose. Futbolo aikštėje jam labiausiai imponuoja Christiano Ronaldo žaidimas, krepšinio aikštelėje – Lebrono James'o.
Nors plaukikams Lietuvoje treniruotis sudėtinga dėl prastos baseinų infrastruktūros, Arijus dėl to pernelyg nesiskundžia. Visgi neslepia, kad daugelis problemų puikiai žinomos ir jam – mat treniruojasi ne pačios geriausios būklės Lazdynų baseine. „Baseinas labai senas, didelės grūstys takuose. Vienu metu treniruojasi kelios grupės. Kiek žinau, baseiną planuojama griauti, todėl labai reikia alternatyvaus baseino“, – problemas vardijo jis.
Ilsisi tik vieną savaitę per metus
Sportininko dienotvarkė mėgstančius pagulinėti ant sofos tikrai išgąsdintų – šešias savaitės dienas tenka skirti treniruotėms. Be to, vaikinas savarankiškai mokosi programuoti ir priduria, kad mokslai dėl aktyvaus sportinio režimo tikrai nenukenčia. „Grįžęs po treniruočių darau namų darbus kaip ir priklauso“, – šyptelėjo pašnekovas. Arijus tikina, kad dėl savo ateities planų dar nėra apsisprendęs – norėtų ir programuoti, ir plaukti.
Net ir atostogų metu mums rekomenduoja užsiimti aktyviu poilsiu: bėgioti, mankštintis ir kitais būdais palaikyti raumenų tonusą
Pailsėti jam pavyksta tik vasarą – vaikinas nuo plaukimo sau pabėgti leidžia tik vieną savaitę per metus. „Net ir atostogų metu mums rekomenduoja užsiimti aktyviu poilsiu: bėgioti, mankštintis ir kitais būdais palaikyti raumenų tonusą“, – pasakojo jis.
Nors neretai girdime apie įvairias sportininkų dietas, griežtai pagal valandas organizuotą mitybą, tačiau A.Pavlidi patikina, kad jam šie dalykai sunkumų nekelia. „Kol kas mityba per daug nesirūpinu. Pradėsiu rūpintis tada, kai rezultatus lems šimtosios sekundės dalys, o ne sekundės. Kai visos smulkmenos pasidarys labai svarbios, tada reikės žiūrėti atidžiau. Per daug nesavivaliauju, riboju greitą maistą, traškučius“, – sportininko gyvenimo užkulisius atskleidė jis.
Šiuo metu sportininko mintys sukasi apie kuo sėkmingesnį pasirodymą Europos jaunimo olimpiniame festivalyje 2017 metais. Vaikinas neslepia kartais pasvajojantis ir apie dar didesnius sporto pasiekimus. „Olimpinės žaidynės – didžiausia kiekvieno sportininko svajonė“, – šypteli keturiolikmetis.