Po pirmosios varžybų dienos pirmavusi Kauno plaukimo mokykla savo pranašumą išlaikė ir antrąją dieną. Šios komandos sportininkai iš viso surinko 246 taškus ir iškovojo dar vieną LPF taurę, rašoma pranešime spaudai.
Antroji vieta atiteko Panevėžio „Žemynos“ komandai, kurios plaukikai per abi varžybų dienas uždirbo 233 taškus, o trečiąją vietą išsaugojo Vilniaus miesto sporto centro komanda, pelniusi 176 taškus.
Komandinė įskaita
1. Kauno plaukimo mokykla – 246 taškai
2. Panevėžio „Žemyna“ – 233 taškai
3. Vilniaus miesto sporto centras – 176 taškai
4. Klaipėdos „Gintaro“ sporto centras – 114 taškai
5. Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“ – 70 taškai
6. Kauno sporto mokykla „Startas“ – 47 taškai
7. Alytaus sporto ir rekreacijos centras / Marijampolės sporto centras – 44 taškai
8. Anykščių kūno kultūros ir sporto centras – 9 taškai
9. Plaukimo mokykla „Nemunas“ – 6 taškai
10. Šiaulių „Impuls“ – 1 taškai
Įskaitiniai komandiniai taškai buvo renkami tik plaukimo rungčių finaluose, kuriuose galėjo dalyvauti tik po du greičiausius plaukikus iš tos pačios komandos.
Atrankiniuose plaukimuose visi sportininkai varžėsi ir asmeninėje įskaitoje. Čia, susumavus trijų rungčių FINA taškus, geriausiais varžybų plaukikais tapo Aleksas Savickas (Panevėžio „Žemyna“) ir Smiltė Plytnykaitė (Vilniaus miesto sporto centras).
Geriausi varžybų plaukikai (TOP5)
1. Aleksas Savickas (Panevėžio „Žemyna“) – 2160 taškai
2. Jokūbas Keblys (Panevėžio „Žemyna“) – 2137 taškai
3. Andrius Šidlauskas (Panevėžio „Žemyna“) – 2129 taškai
4. Deividas Kazilas (Panevėžio „Žemyna“) – 2114 taškai
5. Daniil Pancerevas (Klaipėdos „Gintaro“ sporto centras) – 2092 taškai
„Savo rezultatus šiose varžybose vertinu visai neblogai. Jau pradėjome sunkiai dirbti, nebuvo jokio krūvio atleidimo, todėl visai džiaugiuosi rezultatais. Smagu čia apšlifuoti tuos nuotolius. Kol kas sezonas labai linksmas. Viskas vyksta pagal planą. Pastoviai ieškau vietų, kur tobulėti, plėsti savo suvokimą apie plaukimą, apie visą sporto psichologiją ir gyvenimą. Stengiuosi kuo labiau tobulėti visose srityse, toliau judėti į priekį“, – asmeninio tobulėjimo svarbą pabrėžė Aleksas Savickas.
2021 metų Europos jaunimo čempiono planuose – studijos Floridos universitete. „Mano paties, šeimos, federacijos bendru interesu nusprendėme, kad šis universitetas man geriausias. Labai noriu padėkoti LPF prezidentui Tomui Kučinskui už pagalbą šiame procese. Reikėjo paplušėti, yra nemažai niuansų su studijomis Amerikoje, kad suprastum, kaip veikia ta stipendijų sistema, bet, manau, verta“, – šypsosi plaukikas.
Artimiausiuose A. Savicko planuose – dalyvavimas gruodį vyksiančiame Lietuvos plaukimo čempionate trumpajame baseine. Pasak sportininko, vienas iš svarbiausių ateinančių tikslų – pasaulio plaukimo čempionatas Fukuokoje, Japonijoje. Tiesa, prieš tai jam dar reikia įvykdyti kvalifikacinį normatyvą.
„Patys artimiausi tikslai šiuo metu yra po stovyklos aukštikalnėse padaryti kuo įmanoma geresnius rezultatus Lietuvos čempionate trumpajame baseine. Su treneriu jau planuojamės, kad reikia vykdyti normatyvą į pasaulio čempionatą Fukuokoje ilgame baseine. Abu manome, kad tai labai realu, ir aš savimi tikiu. Manau, kad gal pasiseks įvykdyti dar šiais metais. Esminis dalykas – nereikia prisišnekėti (juokiasi – ltuswimming.com). Su atsarga tą sakau, bet labai norėtųsi, manau, įmanoma“, – tikisi jis.
Fabijoniškių baseine savo jėgas pasitikrino ir pasaulio plaukimo čempionatui Abu Dabyje besirengiantis Andrius Šidlauskas.
„Šios varžybos iš dalies yra kaip gera sunki treniruotė, nes mažai bus poilsio tarp finalų – turėsime tik vieną valandą po parengiamųjų plaukimų. Nors čia ir neplaukiu savo pagrindinių nuotolių, noriu išbandyti kitus plaukimo būdus. Galbūt kartu atrasti ir kitas rungtis, kuriose taip pat galiu būti greitas. Toks pasitikrinimas sau“, – sakė panevėžietis.
Pasak Panevėžio „Žemynai“ atstovaujančio sportininko, pasiruošimas pasaulio čempionatui klostosi pagal planą.
„Kol kas viskas labai sklandžiai. Mokinuosi iš savo buvusių klaidų. Išėjo pagerinti keletą dalykų – startus, išėjimus, posūkius. Tiesiog reikia labai nuoširdžiai ir atsakingai padirbėti. Stengiuosi palaikyti savo sportinę formą, neprarasti grybšnio pojūčio“, – kalbėjo A. Šidlauskas.
Geriausios varžybų plaukikės (TOP5)
1. Smiltė Plytnykaitė (Vilniaus miesto sporto centras) – 2121 taškai
2. Agnė Šeleikaitė (Kauno plaukimo mokykla) – 1979 taškai
3. Marija Romanovskaja (Kauno plaukimo mokykla) – 1882 taškai
4. Patricija Kondraškaitė (Vilniaus miesto sporto centras) – 1834 taškai
5. Karilė Ališauskaitė (Kauno sporto mokykla „Startas“) – 1819 taškai
„Gal ir tikėjausi, bet kai pamačiau, kad jau tikrai tapau (geriausia varžybų plaukike – ltuswimming.com), nustebau. Labai buvo smagu. Man šios varžybos gal net pačios mėgstamiausios, nes tu turi susijungti su visa komanda ir dirbti kaip tikra šeima, visi kovoti turime vienas už kitą. Esu patenkinta šių varžybų rezultatais ir labai laukiu Lietuvos čempionato. Tikiuosi ten parodyti geriausius rezultatus, kokius galiu“, – sakė net keturis varžybų aukso medalius iškovojusi Smiltė Plytnykaitė.
Jaunoji plaukikė moterų 50 m plaukimo peteliške kvalifikacijoje pagerino šalies merginų iki 15 metų rekordą. Rytinėse varžybose ji buvo greičiausia tarp visų atrankos dalyvių ir nuotolį įveikė per 27,61 sek. Finale S. Plytnykaitė šį rekordą pagerino dar 0,01 sek. Ankstesnis bendraamžių rekordas nuo 2014 metų priklausė Beatričei Kanapienytei (28,38 sek.).
Vyrų 50 m plaukimo nugara atrankoje naują šalies berniukų iki 13 metų rekordą užfiksavo Vilniaus miesto sporto centrui atstovaujantis trenerio Vygando Banio auklėtinis Mykolas Tuskenis (29,09 sek.). Ankstesnis pasiekimas nuo 2015 metų priklausė Erikui Grigaičiui (29,47 sek.).
Moterų 50 m plaukimo nugara finale naują Lietuvos merginų iki 15 metų rekordą užfiksavo Patricija Geriksonaitė. Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ auklėtinė distanciją įveikė per 29,70 sek. Atrankoje ji užfiksavo 29,99 sek. rezultatą – būtent toks buvo ir šalies merginų iki 15 metų rekordas, kurį 2011 metais pasiekė Ugnė Mažutaitytė.
„Šios varžybos man buvo šiek tiek sunkios. Kai kuriuos nuotolius sekėsi plaukti geriau, kai kuriuos blogiau. Buvo šiek tiek tikimybės (kad pagerinsiu rekordą – ltuswimming.com), bet tokios didelės ir užtikrintos, tikrai nebuvo. Treniruočių krūvis buvo intensyvus, todėl nesitikėjau tokių rezultatų, kuriuos dabar pasiekiau, – po apdovanojimų ceremonijos kalbėjo P. Geriksonaitė. – Mūsų Šiaulių komandos palaikymas turbūt yra pats didžiausias iš visų komandų, visi labai draugiški ir palaikantys“.
Dvi dienas trukusias varžybas užbaigė mišri komandinė estafetė 4 x 50 m kombinuotu būdu. Joje pergalę šventė Lietuvos suaugusiųjų rekordą pagerinęs Vilniaus miesto sporto centro pirmosios komandos ketvertas (Ugnius Kamandulis, Paulius Konstantinov, Smiltė Plytnykaitė ir Amelija Murėnaitė). Nugalėtojų laikas – 1 min. 38 sek. Ankstesnis Lietuvos rekordas nuo 2018 metų priklausė Agnei Šeleikaitei, Medai Kulbačiauskaitei, Pauliui Martinkėnui ir Tadui Duškinui – 1 min. 38,29 sek.
LPF komandinės taurės varžybos yra organizuojamos siekiant ne tik išsiaiškinti stipriausią Lietuvos plaukimo komandą, bet ir populiarinti plaukimo sporto šaką, ugdyti komandinę sportininkų dvasią ir patikrinti šio pasirengimo ciklo plaukikų sportinę formą.