Kaip ketvirtadienį informavo ministerija, lėšos šiam projektui šiemet didėja 2,5 karto. Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas sako, kad iniciatyva pasiteisino „šimtu procentų“.
„Tikrai neatsiras abejojančių tuo, kaip svarbu vaikams pažinti vandenį, išmokti saugiai elgtis jame ir prie jo, išmokti plaukti. Norime, kad projekte galėtų dalyvauti daugiau vaikų, todėl didiname finansavimą jam. Be to, tikimės, kad projektas plėsis atnaujinus senus ar atsiradus naujų baseinų“, – sako L.Obcarskas.
Antrų klasių mokiniams skirtą programą sudaro 32 mokymo plaukti ir saugiai elgtis vandenyje užsiėmimai. Jie vyksta pradinukų fizinio lavinimo pamokų metu, vaikus plaukti baseinuose moko patyrę plaukimo treneriai.
Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuro, kuris projektą organizuoja ir koordinuoja nuo 2009-ųjų, duomenimis, praėjusiais mokslo metais „Mokausi plaukti“ projektas vyko 29 šalies baseinuose, 25 savivaldybėse.
Vaikams mokymo plaukti užsiėmimai yra nemokami. Plaukimo pamokos finansuoja ŠMSM, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras bei savivaldybės. Valstybės lėšomis yra finansuojami 18 užsiėmimų, likusieji – savivaldybių ir kitomis lėšomis.
2020-aisiais ŠMSM šiai programai skyrė 170 tūkst. eurų ir finansavo apie 3500 mokinių plaukimo užsiėmimus.
Koordinatoriai skaičiuoja, jog jau dvyliktus metus gyvuojančiame projekte iš viso dalyvavo daugiau nei 65 tūkst. antros klasės mokinių.
Po 32 mokymo plaukti pamokų didžioji dauguma vaikų gebėjo plaukti net keliais plaukimo būdais, daugelis išmoko panerti, plūduriuoti, taisyklingai naudoti papildomas plaukimo priemones, sužinojo, kaip elgtis prie vandens, nepažįstamuose vandens telkiniuose, saugoti save ir kitus.