2019 07 23 /16:09

Auksinis triumfas virto košmaru: D.Rapšys finišavo pirmas, bet buvo diskvalifikuotas

Pietų Korėjoje vykstančiame FINA pasaulio plaukimo čempionate Danas Rapšys buvo labai arti pirmojo savo aukso medalio, tačiau džiaugėsi vos akimirką. Antradienį vykęs 200 metrų plaukimo laisvu stiliumi finalas panevėžiečiui baigėsi košmaru. Jis finišavo pirmas, tačiau tuoj pat buvo diskvalifikuotas.
Dano Rapšio emocijos
Danas Rapšys pasaulio čempionate / „Scanpix“ nuotr.

Trečiu taku fantastiškai skriejęs lietuvis distanciją įveikė per 1 min. 44,69 sek., pasiekė Lietuvos rekordą ir geriausią sezono rezultatą pasaulyje, tačiau netrukus liejo apmaudą dėl judesio prieš startą jau stovint ant bokštelio.

Pasaulio čempionu vienuoliktą kartą savo karjeroje tapo kinas Sun Yangas (1:44,93).

Sidabro medaliu pasipuošė japonas Katsuhiro Masumoto (1:45,22), bronzą pasidalino rusas Martinas Maliutinas ir britas Duncanas Scottas (1:45,63 sek.).

Lietuvos sportininkas klasifikuotas aštuntas.

3 Danas Rapšys Lietuva DSQ

„Neįsivaizduoju, kas nutiko. Turbūt koją galėjo pakišti tik startas. Bus įdomu sužinoti, kas ir kaip. Atrodo ir laikas geras, bet... Yra kaip yra, ką padarysi“, – iš karto po finišo LRT sakė D.Rapšys.

24-erių panevėžietis iš karto pateikė protestą, kuris turėjo būti išspręstas per pusvalandį. Visgi jis nebuvo patenkintas.

Tiesa, prizininkų apdovanojimų ceremonija surengta praėjus keliolikai minučių po finišo. Ji taip pat neapsiėjo be incidento. Bronzinis prizininkas D.Scottas atsisakė spausti ranką praeityje dėl dopingo kaltintam planetos čempionui S.Yangui.

Priminsime, kad po 400 m plaukimo laisvu stiliumi finalo panašiai pasielgė ir australas Mackas Hortonas. Sidabrinis prizininkas irgi atsisakė sveikinti nugalėtoją ir nepozavo kartu bendrai nuotraukai.

D.Rapšys atrankoje tarp 66 dalyvių buvo devintas (1.46,60), o pusfinalyje – trečias (1.45,44).

400 m laisvu stiliumi rungtyje Danas finišavo ketvirtas.

Šiose pirmenybėse D.Rapšys dar dalyvaus 200 metrų plaukimo nugara rungtyje.