Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pasaulio čempionui Klaipėdos baseinas šiltesnis nei Kauno

​​​​​​​Vandens temperatūra Kauno „Girstučio“ ir Klaipėdos baseinuose būna panaši – apie 28 laipsnius, bet Danas Rapšys ir kiti Lietuvos rinktinės plaukikai daug šilčiau jaučiasi Klaipėdoje.
Danas Rapšys pasaulio čempionate Kinijoje.
Danas Rapšys pasaulio čempionate Kinijoje. / „Scanpix“/AP nuotr.

Kaunas būtų arčiau elitinių plaukikų grupei iš Panevėžio.

Šiuos miestus skiria tik 100 km, o nuo Panevėžio iki Klaipėdos reikia važiuoti 240 km.

Tačiau D.Rapšys ir kiti plaukikai mieliau traukia ilgesnį atstumą, kai rengia treniruočių stovyklas Lietuvoje, nes Kaune nesijaučia laukiami.

„Nežinau, kas valdo baseiną Kaune, bet mums neduoda nei patogių takų, nei tinkamo laiko treniruotėms. Kažkada paskyrė laiką treniruotei nuo 21 val. vakare. Tokiu atveju darbą baigtume 23 valandą“, – sakė D.Rapšys.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Danas Rapšys
AFP/„Scanpix“ nuotr./Danas Rapšys

Dalies Lietuvos plaukimo rinktinės narių, tarp kurių yra panevėžiečiai D.Rapšys, Andrius Šidlauskas, Simonas Bilis, taip pat Deividas Margevičius, pratybos baseine vyksta du kartus per dieną, tarp jų įsiterpia ir darbas treniruoklių salėje.

Rytinė treniruotė vyksta anksti, tad baigti dienos darbus 23 valandą, dar vėliau grįžti į viešbutį ir vakarieniauti neatrodo maloni perspektyva ir plaukikų trenerei Inai Paipalienei.

„Plaukimo federacija buvo sudariusi sutartį su Girstučio baseinu, kad galėtume ten treniruotis gerokai pigiau nei kiti. Matyt, dėl to mus ir nustumdavo į vakarines valandas, kai reikia baigti treniruotes 22–23 valandą“, – sakė I.Paipelienė, praėjusį mėnesį išrinkta geriausia 2018 metų Lietuvos sporto trenere.

ltuswimming.com nuotr./Ina Paipalienė ir Danas Rapšys
ltuswimming.com nuotr./Ina Paipalienė ir Danas Rapšys

D.Rapšys prisiminė vakarą Kaune, kai jie atėjo numatytu laiku į numatytą plaukimo taką, bet ten buvę žmonės nenorėjo užleisti vietos plaukikams.

„Mes bandėme paaiškinti gražiai, kad atėjo mūsų laikas, bet jie pareiškė, kad niekur neis, o mes galime eiti kur tik norime, – sakė 23 metų plaukikas, praėjusį mėnesį pasaulio čempionate Kinijoje iškovojęs aukso ir sidabro medalius. – Kauno baseinas daugiau dėmesio skiria savo klientams, o plaukimo rinktinė ten mažai kam rūpi.“

„Girstučio“ baseinui vadovaujantis Paulius Jonavičius teigė, kad asmeniškai plaukikų nusiskundimų negirdėjo, o baseine pirmenybė teikiama organizacijoms, kurios nuomoja plaukimo takus visą sezoną.

„Tarp mūsų klientų yra organizacijos, kurios moko plaukti vaikus, o jos išsinuomojo takus nuo rugsėjo iki gegužės. Plaukikai čia atvažiuoja nereguliariai – savaitei – ir vėl išvažiuoja“, – sakė „Girstučio“ direktorius.

„Girstučio“ nuotr./Paulius Jonavičius
„Girstučio“ nuotr./Paulius Jonavičius

Lietuvoje plaukikai neturi didelio pasirinkimo, siekdami treniruotis 50 metrų baseine, kokiame vyksta svarbiausi plaukimo čempionatai ir olimpinės žaidynės.

Susidūrę su šaltomis srovėmis Kaune, jie nusprendė treniruotis Klaipėdoje, kur stovyklų metų apsigyvena viešbutyje šalia baseino, taip pat ir maitinasi.

„Kaunas būtų dusyk arčiau, bet Klaipėdoje maloniau. Kolektyvas malonesnis, atmosfera geresnė“, – tvirtino trenerė I.Paipalienė.

Jai antrino ir D.Rapšys. „Galbūt Klaipėdoje mokama daugiau, bet ji priima labai maloniai – skiria patogų laikų ir takus treniruotėms, – sakė plaukikas, kuriam priklauso dešimt Lietuvos rekordų įvairiose rungtyse. – Klaipėda priima šilčiau.“

VIDEO: Plaukikas Danas Rapšys apie pasaulio čempionatą ir naujas plaukimo varžybas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?