Europos čempionatas Londone būtų suteikęs puikią galimybę Lietuvos plaukikams ne tik pasiruošti Londono olimpinės žaidynėms, bet ir išbandyti olimpinį baseiną. Tačiau Europos plaukimo federacija dar kartą persigalvojo ir Europos čempionatas buvo perkeltas į Debreceną.
„ Ar tai bus naudinga sportininkams, ar ne – sunku pasakyti. Tačiau didelės reikšmės pasikeitimai mums neturės, komandos sudėtis nesikeis, plaukikai, kurie ruošėsi čempionatui, ir toliau jam ruošis. Kadangi dar nežinoma galutinė rinktinės sudėtis, tai ir lėktuvų bilietų plaukikams dar nenupirkome, todėl visi pasikeitimai mums rūpesčių nekelia“,- komentavo Lietuvos plaukimo federacijos generalinis direktorius Gintautas Bartkus.
Normatyvai
Į Europos čempionatą tikrai vyks Giedrius Titenis, Rūta Meilutytė ir Vytautas Janušaitis, kurie išlaikę olimpinį A lygio normatyvą yra užsitikrinę vietas Londono olimpinėse žaidynėse. Bet galutinė rinktinės sudėtis Europos pirmenybėms paaiškės po šalies čempionato ir Baltijos pirmenybių. Į Debreceną žadama siųsti 12-14 Lietuvos sportininkų.
Olimpinį B lygio normatyvą yra išlaikę Mindaugas Sadauskas, Matas Andriekus, Raminta Dvariškytė ir Rugilė Mileišytė.
Įvykdyti juos yra dar bent 4 realūs kandidatai: Simonas Bilis, Benas Rupšys, Edgaras Štura ir Giedrius Andriūnaitis.
Olimpinis A lygio normatyvas garantuoja, sportininkui galimybę dalyvauti olimpiadoje. B lygio normatyvą įvykdę sportininkai dalyvauti joje galės, jei susiklostys palankios jiems aplinkybės.
Pasiruošimas
Pasiruošimas Londono olimpinėms žaidynėms plaukikams bus įtemptas ir sunkus. Dauguma jų ruošis už Lietuvos ribų. G. Titenis sausio viduryje buvo išvykęs į aukštikalnes Ispanijoje, kur stovyklauka jau ketverius metus iš eilės.
„Stovykla aukštikalnėse yra naudinga organizmui, skatina ištvermę ir sukelia visai kitokias organizmo reakcijas. Lygumose tokio efekto organizmui nepasieksi. Išsivysčiusios šalys, kurios turi galimybę dirbtinai sukurti aukštikalnio efektą treniruotes rengia namuose, na o mums iki to dar labai toli,“- komentavo G. Bartkus.
Sugrįžęs kuriem laikui į Lietuvą, G. Titenis kovo pabaigoje vėl išvyks į tą pačią treniruočių stovyką Ispanijos aukštikalnėse.
R. Meilutytė, kuri gyvena ir treniruojasi Didžiojoje Britanijoje, turės pirmoji galimybę išbandyti olimpinį baseiną.
V. Janušaitis didžiąją dalį praleidžia Lietuvoje, neskaitant išvykų į treniruočių stovyklas. Vasario pabaigoje plaukikas išvyks į stovyklą Jungtinėse Amerikos Valstijose.
Po Europos čempionato Lietuvos plaukikų dar lauks stovykla Ispanijoje, liepos mėnesį – Anglijoje.
2011-ieji
Pernai metų G. Bartkus neįvardijo, kaip sėkmingų Lietuvos plaukikams.
„Praėjusius metus būtų galima pavadinti kartų kaitos metais. Savo aukštumas pasiekę plaukikai paliko šį sportą, o vietoj jų drąsiai žengia kita, visai nebloga karta“- vertino 2011-uosius G. Bartkus.
Bene svarbiausias pernai metų Lietuvos plaukimo sporto pasiekimas buvo G. Titenio iškovoti du aukso medaliai universiadoje Kinijoje.
Viltys
Vis dėl to LPF puoselėja viltis, susijusias ne tik su Londono olimpinėmis žaidynėmis. Ji tikisi, kad Lietuvoje bus ne tik planuojami, bet ir pradėti statyti baseinai.
„Lietuvos baseinų padėtis tragiška. Vilniaus 50 metrų baseinas yra ant sugriuvimo ribos. Kauno Girstučio naujojo baseino įrengimo idėja buvo graži, tačiau jau norėtųsi, kad klausimai šiuo reikalu pajudėtų į priekį.“ – komentavo G. Bartkus.
Nors šiais metais Lietuvos plaukikai olimpiniams metams gavo beveik 100 tūks. litų didesnį finansavimą nei pernai (pernai – 415 tūkst., šiemet – 512 tūkst.), anot G. Bartkaus, Lietuvoje iš plaukimo sporto neišgyvensi.
“Galima tik lenkti galvas prieš trenerius ir prieš sportininkus, kurie netgi tokiomis sąlygomis sugeba pasiekti rezultatų”,- nedžiugiomis mintimis dalinosi G. Bartkus.