„Džiugu, kad plaukimo sportas Lietuvoje šiemet yra vienvaldis lyderis, vertinant sportinius rezultatus ir tarptautinį pripažinimą. Pradedame naująjį olimpinio ciklo etapą su dar labiau sisteminiu sportininkų rengimo planu, apimančiu ne tik aukšto meistriškumo programas, bet ir kompleksinį jaunųjų talentų ugdymą. Tai leis „LTU Aquatics“ ne tik užtikrinti esamų sportininkų pasirengimą, bet ir kurti tvarią šalies plaukimo sporto ateitį“, – teigė „LTU Aquatics“ generalinis sekretorius Justas Kalinauskas.
Vyr. „LTU Aquatics“ rinktinių treneriu iki olimpinio ciklo pabaigos paskirtas Paulius Povilionis (Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“).
Anot jo, komandos įgyvendinamos programos orientuotos ne tik į sportininkų elitą, bet ir į jaunųjų talentų ugdymą, jų integraciją į profesionalų sportą.
„Į plaukikų rengimą visuomet žvelgiame sistemiškai. Mums svarbu kryptingai ugdyti talentus, kad jie ne tik pasiektų nacionalinių rinktinių lygį, bet ir būtų konkurencingi tarptautiniu mastu. Tikiu, jog suburtoji trenerių komanda atitiks tiek asociacijos, tiek pačių plaukikų lūkesčius, nes visi siekiame bendro tikslo – padėti sportininkams atskleisti aukščiausią savo potencialą“, – sakė P.Povilionis.
Su nacionalinės rinktinės plaukikais taip pat dirbs treneriai Paulius Andrijauskas (Kauno plaukimo mokykla) ir Tadas Duškinas („Žalgirio“ plaukimo akademija).
Jaunimo rinktinės vyr. trenerio pareigas ir toliau eis Kęstutis Steponavičius (Sostinės sporto centras), o jaunių ir jaunučių amžiaus grupių sportininkus kuruos treneris Laurynas Svipas (Kauno plaukimo mokykla).
Siekiant sudaryti kuo palankesnes sąlygas perspektyviems sportininkams tęsti karjerą ir studijų metu, Lietuvos sporto universiteto trenerė Rasa Mažutaitienė bus atsakinga už 19+ programos sportininkus.
Ši programa skirta tiems plaukikams, kurie pradeda studijas aukštosiose mūsų šalies mokyklose, tačiau nenori atsisakyti aktyvaus sporto ir siekia derinti mokslą su aukšto lygio treniruotėmis.
„Siekdami tvaraus aukšto meistriškumo plaukikų piramidės formavimo, turime ne tik integruoti elito ir jaunimo rinktinių pasirengimo programas, bet kartu skatinti ir glaudesnį šalies plaukimo trenerių bendradarbiavimą. Drauge suprantame, kad itin svarbu kaupti ir perduoti praktines aukščiausio lygio sportininkų treniravimo žinias ir patirtį, nes tik bendromis visų pastangomis galima užtikrinti ilgalaikę šalies plaukimo sporto plėtrą ir augančių talentų ugdymą“, – įsitikinęs P.Povilionis.
Treneris pasidžiaugė, kad komanda visada galės remtis ilgamete olimpiečių Dano Rapšio ir Andriaus Šidlausko trenere Ina Paipeliene (Palangos sporto centras), kuri sutiko prisijungti prie sporto vystymo komandos kaip rinktinių konsultantė.
„Trenerės Inos sukaupta patirtis ir pagalba, konsultuojant bei pritaikant treniruočių planus visoms rinktinėms, bus itin vertinga“, – pabrėžė jis.
Pasak generalinio sekretoriaus J.Kalinausko, svarbiausias asociacijos veiklos prioritetas išlieka sportinės dalies stiprinimas.
„Esame įsitikinę, kad naujoji trenerių komanda ne tik atitiks sportininkų ir visuomenės lūkesčius, bet ir prisidės prie strateginių tikslų įgyvendinimo. Taip pat džiaugiamės vis aktyvesne, atviresne ir naudingesne „LTU Aquatics“ meistriškumo komisijos veikla. Jos indėlis į vandens sporto bendruomenės stiprinimą ir paties sporto plėtrą yra itin reikšmingas. Jaučiame, kad treneriai yra atviri ir motyvuoti dirbti komandoje siekiant bendrų tikslų. Nuoširdžiai dėkojame visiems komisijos nariams už jų indėlį ir pagalbą“, – pridūrė jis.