„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

R.Meilutytė ir Lietuvos rinktinė nepateko į pasaulio čempionato finalą estafetėje

Kataro sostinėje Dohoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate į baseiną trečiadienio rytą šoko Lietuvos rinktinė.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Erikas Grigaitis, Rūta Meilutytė, Andrius Šidlauskas ir Smiltė Plytnykaitė varžėsi mišrios estafetės keturi po 100 metrų kompleksiniu būdu estafetėje.

Mūsiškiai triuškinama persvara laimėjo savo – antrąjį – atrankos plaukimą.

Baseine užtrukę 3 min. 51,99 sek. jie net 13,10 sek. persvara aplenkė artimiausius persekiotojus – plaukikus iš Mongolijos.

Antrojo plaukimo lyderiai:

Deja, kiti atrankos plaukimai buvo gerokai greitesni, o į finalą pateko tik aštuonios greičiausios rinktinės.

Lietuvos rinktinei atiteko 15 vieta. Iki finalo pritrūko 4,34 sek.

„Sveikinu visus su Valentino diena. Būkit mylimi, mylėkit kitus, – į žurnalistų zoną linksmai nusiteikęs atėjo peteliške plaukęs A. Šidlauskas. – Startavau sau neįprastoje rungtyje, padėjau komandos draugams siekti olimpinės svajonės. Gavosi, kaip gavosi. Atidaviau visas savo jėgas. Aišku, nelabai treniravausi šiam plaukimo būdui, bet, sakyčiau, rezultatas nėra toks blogas, o ir reakcijos laikas nebuvo estafetinis, praktiškai gavosi toks pat, kaip iš normalaus starto. Manyčiau, kaip rytiniui plaukimui, rezultatas mane tenkina.“

„Buvo daug sunkiau negu užvakar vykusioje individualioje 100 m rungtyje rungtyje. Nežinau, galbūt todėl, kad penktame takelyje plaukiau, o ten lubos prastesnės negu iš nulinio takelio. Nežinau, tiesiog buvo didelė baimė plaukti žiūrint į lubas ir labai stipriai ieškojau vėliavėlių, nuplaukęs gal jau 40 metrų“, – pasirodymą įvertino estafetę pradėjęs E. Grigaitis.

„Esu laiminga, plaukdama su komanda. Turim labai nuostabią komandą. Džiaugiuosi atidavusi viską ir, manau, kad kaip komanda mes labai gražiai susidirbom, smagu. Atplaukiau taip, kaip norėjau ir esu labai patenkinta. Manau, kad judame gera linkme“, – sakė R. Meilutytė.

„Labai smagu, kad galėjau sudalyvauti su tokia rinktine, nes tikrai tokio amžiaus ne kiekvienas turi galimybę sudalyvauti tokioje estafetėje. Tikrai buvo labai smagu plaukti tarp tokių žmonių“, – tikino estafetę užbaigusi S. Plytnykaitė.

Greičiausiai atrankoje plaukė britai (3:45.50), pranokę australus (3:45.54) ir amerikiečius (3:45.93).

Šios rungties Lietuvos rekordas dar nuo 2018-ųjų priklauso Gyčiui Stankevičiui, Kotrynai Teterevkovai, Deividui Margevičiui ir R.Meilutytei – 3 min. 51,85 sek.

Iki šio rezultato Lietuvos rinktinei trečiadienį pritrūko vos 0,14 sek.

Atrankoje iš viso varžėsi 33 šalių komandos.

Lietuviai dar nėra iškovoję teisės plaukti olimpinėje estafetėje, kurioje iš viso gali startuoti 16 komandų.

Vietas olimpinėse žaidynėse jau užsitikrino praėjusio pasaulio čempionato prizininkės, o likę 13 kelialapių kiekvienoje estafetės rungtyje bus išdalyti susumavus rezultatus iš abiejų pastarųjų plaukimo čempionatų (Fukuokos 2023 ir Dohos 2024).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Rūta Meilutytė
AFP/„Scanpix“ nuotr./Rūta Meilutytė

26-erių R.Meilutytei šis pasaulio čempionatas prasidėjo nesėkmingai. Pagrindinėje savo rungtyje – 100 m krūtine – ji apmaudžiai liko 17-a atrankos varžybose ir nepateko į pusfinalio 16-uką, prarasdama galimybę apginti pasaulio čempionės karūną.

Šeštadienį R.Meilutytė dar plauks 50 m krūtine rungtyje, kurioje pernai gerino planetos rekordą ir tapo pasaulio čempione.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“