Rūta Meilutytė be vargo nuplaukė į pasaulio čempionato finalą

Rūta Meilutytė vėl buvo greičiausia ir užtikrintai įšoko į pasaulio plaukimo čempionato Fukuokoje (Japonija) 100 m krūtine finalą.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / „Scanpix“ nuotr.

26-erių lietuvė į priekį ėmė veržtis jau nuo pirmųjų metrų ir po pusės distancijos lenkė pasaulio rekordo tempą 0,01 sek.

Nors antroje distancijos dalyje kaunietė kiek prilėtino, net ir akivaizdžiai pasitaupydama ji įveikė nuotolį per 1 min. 5,09 sek. ir užėmė pirmąją vietą tarp 16 pusfinalio plaukimuose dalyvavusių sportininkių.

100 m krūtine finalas vyks antradienį 15.45 val. Lietuvos laiku.

Arčiausiai R.Meilutytės pusfinalyje buvo amerikietė Lilly King. 2016 m. olimpinė čempionė, plaukusi kitame pusfinalyje nei lietuvė, distanciją įveikė per 1:05,45 min.

Trečia liko Pietų Afrikos Respublikos atstovė Tatjana Schoenmaker (1:05.53).

R.Meilutytė įspūdingu greičiu apstulbino jau anksti ryte vykusiame atrankos plaukime, kai distanciją įveikė per 1 min. 4,67 sek. – tai greičiausias Rūtos laikas beveik per 10 metų, geriausias sezono rezultatas pasaulyje ir aštuntas rezultatas per šios rungties istoriją.

Šioje distancijoje pasaulio čempionatuose lietuvė yra iškovojusi visų prabų medalius – 2013 m. pasipuošė auksu, 2015 m. – sidabru, o pernai – bronza.