2016 05 17 /12:56

Rūta Meilutytė – Europos čempionato pusfinalyje: „Smagu grįžti į olimpinį baseiną“

Europos plaukimo čempionate Londone antradienį pirmą kartą į startą išplaukė Londono olimpinė čempionė Rūta Meilutytė. 100 metrų plaukimo atrankoje lietuvė užėmė pirmąją vietą ir pateko į pusfinalį.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / „Scanpix“ nuotr.

Lietuvė penktajame atrankos plaukime nuotolį įveikė per 1 min. 6,97 sek, užėmė pirmąją vietą ir su pirmuoju rezultatu pateko į pusfinalį.

„Įgyvendinau tai, ko norėjau. Plaukti buvo lengva. Labai smagu grįžti į olimpinį baseiną ir plaukti 4-uoju takeliu. Vakare atiduosiu visas jėgas”, – po rytinio plaukimo sakė R.Meilutytė.

R.Meilutytės geriausias šio sezono rezultatas yra 1:05,80 min.

Antrąją vietą atrankoje užėmė Suomijos atstovė Jenna Laukkanen (1:07,67), trečia – Martina Carraro (1:07,73) iš Italijos.

Šios rungties Europos ir pasaulio rekordas nuo 2013 metų priklauso būtent R.Meilutytei – 1 min. 4,35 sek.

100 metrų krūtine rungties pusfinalis antradienį vyks 20:42 Lietuvos laiku. Kelios minutės prieš tai, 20:36 val. Giedrius Titenis dalyvaus vyrų 100 metrų krūtine finale, kur kovos dėl Europos čempionato medalio.