Rūta Meilutytė – finale, Simonas Bilis fantastiškai laimėjo perplaukimą

Rūta Meilutytė ramiai ir užtikrintai pateko į 50 metrų krūtine rungties finalą Glazge vykstančiame Europos plaukimo čempionate, o Simonas Bilis buvo patekęs į neįprastą situaciją, iš kurios išsikapstė fantastiniu būdu.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / „Scanpix“ nuotr.

R.Meilutytė distanciją įveikė per 30,38 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė 3-ią vietą.

Greičiausiai pusfinalyje plaukė Julija Jefimova (29,66 sek.), antrą geriausią rezultatą užfiksavo Imogen Clark (30,04 sek.).

Rungties finalas vyks ketvirtadienį, 18:55 val. Lietuvos laiku.

Primename, kad R.Meilutytė šiame Europos čempionate jau iškovojo medalį. Sidabrą lietuvė pelnė 100 metrų krūtine varžybose.

Kitas lietuvis trečiadienio vakarą šokęs į Glazgo baseiną buvo Simonas Bilis, tačiau jo kova dėl bilieto į 50 metrų laisvuoju stiliumi rungties finalą buvo komplikuota.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Simonas Bilis

Lietuvis atplaukė per 22,04 sek. ir bendroje įskaitoje pasidalino 8-9 vietas su varžovu iš Ukrainos Andrejumi Govorovu. Sportininkų užfiksuoti laikai buvo identiški.

Kadangi į finalą patekti turi 8 plaukikai, lietuvis su ukrainiečiu programos pabaigoje plaukė dar kartą ir kovojo dėl paskutinės vietos finale.

Nuostabiai perplaukime pasirodęs lietuvis atplaukė per 21,70 sek., aplenkė ukrainietį 0,04 sek. bei išplėšė bilietą į finalą.