Rūtos Meilutytės įkvėpta plaukimo talentė taikosi į olimpines žaidynes

Prieš penkerius su puse metų vienuolikmetė Kotryna Teterevkova Vilniaus oro uoste fotografavosi su savo heroje, iš pasaulio čempionato grįžusia Rūta Meilutyte. Po trejų metų mergina baseine pati išbandė jėgas su garsia sportininke.
Kotryna Teterevkova
Kotryna Teterevkova / Kipro Štreimikio nuotr.

Dabar 17 metų Vilniaus Žemynos gimnazijos moksleivė – viena perspektyviausių šalies plaukikių su medalių kraičiu jaunimo pirmenybėse ir tikslu patekti į olimpines žaidynes.

Kotryną į plaukimą atvedė tėtis, buvęs plaukikas Aleksandras. Jis nuvedė dukrą į moksleivių rūmus Vilniuje mokytis plaukti. „Išmokau plaukti ir perėjau į didesnį baseiną. Tėtis vėliau pranešė, kad rado savo buvusį trenerį Michailą Romanovskį, ir davė 2 savaites apsispręsti, kur noriu treniruotis. Nusprendžiau, kad norėčiau profesionaliai plaukti ir lankyti treniruotes“, – laidai „Lietuvos mokyklų žaidynės“ pasakojo mergina.

VIDEO: Profu būti apsimoka: plaukikė Kotryna Teterevkova

Ilgą laiką ji treniravosi Lazdynų baseine, tačiau kai jį pakeitė statybų aikštelė, plaukikei su treneriu teko nuolat važinėti į Elektrėnus arba Širvintas. „Vilniuje sąlygos buvo nelabai kokios, bet kai atidarė naują baseiną Fabijoniškėse – labai smagu. Dabar tik laukiu, kol atidarys ilgesnį, 50 metrų baseiną. Visos varžybos būna ilgame baseine, todėl jame geriau treniruotis. Jau buvau pripratusi plaukti 25 metrus. Plaukiant ilgiau vis plauki ir galvoji, kada jau posūkis“, – apie baseinų ypatybes kalbėjo K.Teterevkova.

Įsimintiniausi merginos laimėjimai – Europos jaunimo žaidynėse Helsinkyje iškovotas auksas ir bronza 100 ir 200 metrų krūtine rungtyse bei analogiškų rungčių sidabras ir bronza jaunimo olimpinių žaidynėse Buenos Airėse. Visgi, Kotrynos nuomone, pralaimėjimai užgrūdina labiau: „Pergalėmis pasidžiaugi ir tas praeina. Pralaimėjimą visada pameni. Bandai jį pataisyti.“

Norint pasiekti tų laimėjimų, prieš startus svarbu susitvarkyti su jauduliu. „Stengiuosi nepergyventi, nusiteikti kad reikės nuplaukti. Tiesiog galvoju kad nėra labai baisu, – kalbėjo septyniolikmetė – Bandau išsikelti tikslus prieš startą, nes lengviau kai žinai ką turi padaryti ir tiesiog vykdyti.“

Visą dėmesį į plaukimą sutelkusi K.Teterevkova treniruojasi nuo 6 iki 9 kartų per savaitę. Jos spėjimu, per metus tai sudaro kone 900 nuplauktų kilometrų. Laisvalaikiu ji dažniausiai būna namuose arba mokosi, paskaito knygas, mėgsta pažiūrėti filmus.

Ji teigia, kad į diskotekas kvietimų negauna ir pagundų atsitraukti nuo sporto neturi. „Aišku, būna, kad dingsta motyvacija. Bet vėliau pagalvoju, kad ateityje yra daug visokių svarbių varžybų. Taip kažkaip ir atsiranda ta motyvacija“, – kalbėjo Kotryna.

Ji atskleidė, jog konkurencijos plaukdama tarp merginų Lietuvoje pasigenda. Nuotaiką ir motyvaciją pagerina į varžybas Lietuvoje atvykstanti Rūta Meilutytė. „Būna labai smagu. Su Rūta kartais galima pasivaržyti, bet nelabai aplenksi… Žiauriai faina, kai turi į ką lygiuotis, – kalbėjo Kotryna – Mane siekti aukštumų įkvepia ne tik Rūta, bet ir Danas Rapšys, kuris užėmė pirmą vietą pasaulio čempionate. Tas irgi motyvuoja.“

Kipro Štreimikio nuotr./Jaunimo olimpinės žaidynės Buenos Airėse
Kipro Štreimikio nuotr./Jaunimo olimpinės žaidynės Buenos Airėse

Koks yra lietuviškas sėkmės receptas plaukime? Jaunoji sportininkė svarsto, kad yra daug gerų trenerių ir talentingų sportininkų: „Jie nori siekti gerų rezultatų, yra užsispyrę. Nes būna ir tokių kur tik trumpai ateina į treniruotes, paplaukioja…. Norint pasiekti rezultatų reikia ne tik talento, bet ir darbo.“

Kotryna džiaugiasi, kad plaukimas ją suformavo ne tik kaip sportininkę, bet ir asmenybę: „Man plaukimas – gyvenimo dalis, kur praleidau daug laiko ir manau, dar ilgai jame būsiu. Šis sportas man yra davęs didelės ištvermės, tobulėjimo kaip žmogui, tokias charakterio savybes kaip užsispyrimas, ištvermė ir visa kita. Jaunam žmogui šis sportas labai gerai sveikatai, ypač nugarai.“

Į plaukimą įsitraukia visa Kotrynos šeima. Pirmus žingsnius šiame sporte žengia ir jos aštuonerių metų brolis. „Tėvų paprašiau, kad brolis eitų į plaukimą ir eitų mano žingsniais. Fabijoniškių baseine jis lanko plaukimą“, – pasakojo mergina.

Paklausta, kurias šalis aplankė sporto dėka, moksleivė po truputį vardija bandydama prisiminti visas: Suomija, Norvegija, Švedija, Latvija, Estija, Škotija, Gruzija, Argentina, Kipras, Slovėnija, Vengrija… „Jei ne sportas, tikrai tiek daug nebūčiau aplankiusi. Džiaugiuosi, kad sportuojant galima aplankyti kitas šalis“, – teigė mergina.

Artimiausi K.Teterevkovos tikslai – Europos ir pasaulio jaunimo čempionatai, tačiau moksleivė turi ir didesnių ambicijų: „Turiu tikslą patekti į suaugusiųjų čempionatą. Tam jaunimo čempionatuose reikia užimti kuo aukštesnes vietas ir padaryti geresnius rezultatus. Taip pat norėčiau pasiekti Tokijo olimpinių žaidynių A normatyvą.“

K.Teterevkova savo mintimis dalijosi TV laidoje apie sportą ir masiškiausias šalies varžybas. Laida „Lietuvos mokyklų žaidynės“ transliuojama šeštadieniais 11 val. per TV6.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų