Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Karūnuokite savaitgalį kokybišku turiniu.

Šaunūs plaukikų rezultatai: du – pusfinalyje, vienas – dar ir su olimpiniu normatyvu

Ketvirtadienio rytą į pasaulio plaukimo čempionato baseiną Fukuokoje (Japonija) šoko trys Lietuvos plaukikai. Į pusfinalį užtikrintai prasibrovė du iš jų – Kotryna Teterevkova ir Aleksas Savickas.
Aleksas Savickas
Aleksas Savickas / ltuswimming.com nuotr.

21-erių vilnietė K.Teterevkova pasirodė savo mėgstamiausioje 200 m krūtine rungtyje.

Ketvirtajame plaukime plaukusi lietuvė distanciją įveikė per 2 min. 24,87 sek. ir nusileido tik tituluotoms varžovėms – olimpinei čempionei iš Pietų Afrikos Respublikos Tatjanai Schoenmaker (2:22.92) bei šios rungties olimpinei vicečempionei amerikietei Lilly King (2:23.68).

Iki karjeros rekordo, užfiksuoto pernai, K.Teterevkovai pritrūko beveik dviejų sekundžių – jis yra 2:22.88 min.

Lietuvos plaukimo federacijos/Dariaus Kibirkščio nuotr./Kotryna Teterevkova

Bendroje įskaitoje tarp 37 plaukikių K.Teterevkova užėmė penktą vietą ir užtikrintai prasibrovė į pusfinalį. Abu pusfinalio plaukimai vyks šiandien, 15.19 ir 15.26 val. Lietuvos laiku. Lietuvė plauks antrajame.

Geriausią laiką atrankoje užfiksavo olandė Tes Schouten (2:22.43).

200 m krūtine atrankoje dalyvavo ir pasaulio čempionato debiutantas 20-metis Aleksas Savickas.

Šokęs į baseiną trečiajame atrankos plaukime jis distanciją nuskriejo per 2 min 9,66 sek. ir nusileido tik olandui Casparui Corbeau (2:09.29).

Bendroje įskaitoje tarp 45 plaukikų A.Savickas užėmė net ketvirtą vietą ir prasibrovė į pusfinalį. Jie vyks šiandien 14.43 ir 14.50 val., o A.Savickas dalyvaus pirmajame pusfinalyje.

Maža to, pagerinęs geriausią karjeros rezultatą 20-metis lietuvis užsitikrino bilietą į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes – jis prisijungė prie anksčiau olimpinius normatyvus įvykdžiusių Rūtos Meilutytės ir Dano Rapšio.

Olimpinį normatyvą jis pranoko vos 0,02 sek.

Pirmas atrankoje buvo australas Zacas Stubblety-Cookas (2:08.98).

Trečiasis lietuvis, dalyvavęs pasaulio čempionato atrankoje – Erikas Grigaitis. 20-metis lietuvis pasirodė 200 m nugara plaukimo rungtyje.

LPF nuotr./Erikas Grigaitis

Ketvirtajame plaukime dalyvavęs E.Grigaitis distanciją įveikė per 2 min. 0,98 sek. ir savo plaukime liko aštuntas. Bendroje įskaitoje tarp 40-ties plaukikų lietuvis užėmė 26-ą vietą.

Iki asmeninio rekordo E.Grigaičiui pritrūko daugiau nei sekundės – greičiausiai jis yra plaukęs per 1:59.82 min. Kur kas geresnį laiką (1:59.92) jis užfiksavo ir praėjusių metų pasaulio čempionate Budapešte, kai užėmė 18-ąją vietą ir liko visai netoli nuo pusfinalio.

Greičiausias atrankoje buvo australas Bradley Woodwardas (1:57.14).

Pastatus įdomiais daro ne tik fasadai: kodėl svarbu, kad jie galėtų pasakoti istorijas?
Gal pats metas dalyvauti „Saulėlydžio“ sagos maratone? Visos dalys jau „Telia Play“ platformoje
Parama gamtai gali būti ir tvaresnė, ir stilinga: „Lidl“ ir Lietuvos jūrų muziejus pristato unikalią suvenyrų kolekciją
Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Užsisakykite
15min naujienlaiškius