Skambus R.Meilutytės pareiškimas: į finalą žengė geriausiu rezultatu

Lietuvos plaukikai tęsia pasirodymą penktadienį startavusiame FINA pasaulio taurės etape Berlyne. Sekmadienį penki lietuviai stojo į kovą dėl vietų finale.
Rūta Meilutytė tapo Europos čempione
Rūta Meilutytė tapo Europos čempione / Fotografo01 / IPA/SIPA nuotr.

Pirmoji į 25 metrų ilgio baseiną šoko Rūta Meilutytė, šeštadienio vakarą pagriebusi auksą 100 metrų krūtine rungtyje.

Kaunietė startavo 50 m krūtine kvalifikacijoje, kur savo atrankos plaukime finišavo pirma, nuotolį įveikusi per 29,65 sek.

Atrankoje už lietuvę greitesnių neatsirado. Antrą geriausią laiką čia fiksavo švedė Sophie Hansson (29,91 sek.), nuo Rūtos atsilikusi 0,26 sek.

R.Meilutytės karjeros rekordas šioje rungtyje yra 28,81 sek. Šis rezultatas taip pat yra ir dabartinis Europos rekordas. Pasaulio rekordas (28,56 sek.) priklauso jamaikietei Aliai Atkinson.

Lietuvos plaukimo federacija/Dariaus Kibirkščio nuotr./Andrius Šidlauskas

Andrius Šidlauskas pasirodė 200 m plaukimo krūtine rungtyje. Savo atrankos plaukime panevėžietis finišavo per 2:08.61 min. ir užėmė antrąją vietą, nusileidęs tik lenkui Dawidui Wiekierai (2:07.63 min.).

Finišavus stipriausiems atrankos plaukimams, lietuvis kol kas yra penktas, o pirmą vietą užima čekas Matejus Zabojnikas (2:07.61 min.).

A.Šidlauskui priklausantis Lietuvos rekordas šioje rungtyje yra 2:05.14 min.

200 metrų laisvuoju stiliumi atrankoje startavo trys Lietuvos plaukikai. D.Rapšys užfiksavo 1:44.30 min. rezultatą ir laimėjo savo plaukimą. Pagrindinėje dalyvių grupėje lietuvio laikas – ketvirtas.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./„Žalgirio“ baseino atidarymas

Tomas Navikonis distanciją įveikė per 1:46.00 min., Daniilas Pancerevas per 1:46.01 min., tai naujas jo karjeros rekordas.

Bendroje įskaitoje D.Pancerevą ir T.Navikonį skyrė tik 0,01 sek. Abu lietuviai atitinkamai užėmė 13-ą ir 12-ą pozicijas ir į finalą nepateko. Vietą aštuntuke garantavo 1:45.24 min. rezultatas.

Ryte geriausiai pasirodė Pietų Afrikos plaukikas Matthew Satesas (1:43.40 min.). Lietuvos rekordas priklauso D.Rapšiui – 1:40.85 min.