Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Streso kupina D.Rapšio kelionė namo: ant kojų pakėlė net policininkus

Lietuvos olimpietis Danas Rapšys po Tokijo žaidynių atgauti jėgas išvyko į Tenerifę, bet po savaitės atostogų grįžti atgal į Lietuvą plaukikui nebuvo taip paprasta – panevėžiečiui teko išgyventi streso kupinas akimirkas oro uoste.
Danas Rapšys
Danas Rapšys / Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr.

Į vieną Tokijo žaidynių finalą patekęs, bet jame be medalio ir su aštunta vieta likęs D.Rapšys Tenerifėje smagiai leido laiką su sužadėtine ir draugų kompanija.

Dabar 26-erių plaukimo asas jau grįžo į baseiną Panevėžyje, tačiau atsidūręs gimtinėje papasakojo apie nuotykius Tenerifės oro uoste

„Grįžau. Ten, kur pradėjau ir kur iš esmės gyvenu. Į baseiną. Atostogos baigėsi, metas pradėti iš naujo. Siekti geriausio įmanomo rezultato. Tiesa, kelionė į Panevėžį buvo sudėtingesnė, nei 200 m laisvu stiliumi, – intriguojančiai savo pasakojimą pradėjo Danas. – Po savaitės Tenerifėje keliaujam į oro uostą – jau namo!

Skrendant iš Tenerifės, kaip ir keliaujant ten, nereikėjo jokių testų, nes esu pasiskiepijęs. Maniau, kad pakaks parodyti europietišką COVID-19 pasą. Jis yra mano telefone. Mano draugai turėjo pasidarę antigenų testą. Bagažą pridavėme maždaug 40 min. iki skrydžio – neskubėjome, nes eilių nebuvo. Visi rodo neigiamus testų rezultatus, prieina mano eilė... Testo rezultatų neturiu – tik COVID-19 europinį pasą. Man sako – negalima, nes skrendi per Londoną, o ten reikia neigiamo testo rezultato – jokie pažymėjimai netinka. Sakau, kad tiesiog sėsime į kitą lėktuvą, niekur JK nekeliausime. Tačiau gaunu atsakymą, kad tokios taisyklės. Ištinka šioks toks stresas – gal ne toks, kaip prieš varžybas, bet neramu. Juolab, kad keliaujant į Tenerifę per Belgiją ten sakė, kad tranzitui jokių testų nereikia. Ieškau išeities. Ar galima pasidaryti testą oro uoste? Taip! Atsakymas – už pusantros valandos... Iki skrydžio – 30 minučių...

Palieku draugus, bėgu (labai retai bėgioju) į testavimo zoną su lagaminu. Kol randu praeina dar 5 minutės. Dar tiek pat pildant atsakymus per programėlę. Mokėti kortele. Aha. Prieš skrydį į Tenerifę nusiėmiau pinigų, o kortelės bankomatas negrąžino. Skambinu draugams, kad atneštų kortelę sumokėti. Nervas jau normalus. Klausiu, kiek laiko truks testas ir atsakymas. Geriausiu atveju 40 minučių. Sakau, turiu 20. Man sako – OK, sėskis, stengsimės greičiau. Atsakymą, nuolat „refreshindamas“ telefoną, gaunu per 3 minutes! Iki skrydžio – 17 minučių.

Apsidžiaugęs bėgu prie įlaipinimo vartų. Patikra. Pasirodo, kad skubėdamas paėmiau draugų lagaminą, kuriame yra skysčių. Noriu atidaryti lagaminą – tas užrakintas kodu. Skambinu draugams, kurie jau laukia prie vartų. Dėl kodo nesusikalbam. Ant kojų – krūva oro uosto darbuotojų, kurie stengiasi padėti. Net policininkai. Pagaliau pavyksta. Nors lėktuvas pagal grafiką jau turėjo būti pakilęs, manęs palaukė. O lėktuve prakaitas iš manęs garavo dar pusvalandį.

Moralas: ruoškite namų darbus. Ar tai būtų kelionė, ar treniruočių pradžia. Treniruotėms namų darbus esu paruošęs.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?