„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Svarbiausi faktai apie pasaulinę regatą „Volvo Ocean Race“

„Volvo Ocean race“ varžybos – garsiausios profesionalios buriavimo varžybos aplink pasaulį. Varžybos vyksta kas trejus metus. Įvardijama, jog „Volvo Ocean Race“ yra vienas iš trijų svarbiausių pasaulyje buriavimo renginių (kiti du – varžybos „America Cup“ ir Olimpinių žaidynių buriavimo rungtys).

Nuo 2005 m. lenktyniaujama buvo „Volvo Open70“ (VO70) tipo jachtomis. Šios jachtos vienu metru ilgesnės už savo pirmtakes, 50 cm ilgesniu falškiliu, didesnės grimzlės – 4,5 m. penkiais metrais ilgesniu stiebu, kuris siekė 31,5 m. ir tūkstančiu kilogramų sunkesnė. VO70 svėrė 14 000 kg.

Jachtos buvo ne tik be galo brangios, bet išvystydamos didžiulį greitį, jos tiesiog pradėjo byrėti, nebuvo patikimos.

Tačiau šios jachtos buvo ne tik be galo brangios, bet išvystydamos didžiulį greitį, jos tiesiog pradėjo byrėti, nebuvo patikimos. Įgulos patirdavo didžiulius nuostolius skubiai remontuodamos jachtas ir stengdamosi suspėti į varžybas. Galiausiai ne viena komanda dėl išsekusio biudžeto negalėdavo pabaigti varžybų.

Todėl „Volvo Ocean Race“ patvirtino naują jachtų modelį – „Volvo One Design“ (Volvo 65). Jį sukūrė amerikiečių įmonė „Far yacht Design“. Šiomis jachtomis ir varžėsi šios regatos dalyviai. Atskiros dalys buvo gaminamos Italijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje. Laivai surenkami buvo „Green marine“ įmonėje Jungtinėje Karalystėje. Vieno laivą statyba užtruko septynis mėnesius.

„Volvo 65“ – tai 19,80 m. ilgio jachtos. Maksimali jų grimzlė dar didesnė nei VO70 ir siekia 4,70 m. jachtos lengvesnės nei prieš tai buvusios ir sveria 10 750 kg, jachtos stiebas siekia 30,30 m.

„Volvo 65“ – tai 19,80 m. ilgio jachtos. Maksimali jų grimzlė dar didesnė nei VO70 ir siekia 4,70 m. jachtos lengvesnės nei prieš tai buvusios ir sveria 10 750 kg, jachtos stiebas siekia 30,30 m. Jachta turi aštuonias skirtingas bures. Pagrindinės burės – groto plotas sudaro 151 kv. m.

Be naujausių buriavimo sporto pasiekimų, jachtoje yra įmontuotos penkios vaizdo kameros, penki mikrofonai. Prietaisai apsaugoti nuo drėgmės. Visos jachtos gali būti valdomos nuotoliniu būdu. Įgulos visą laiką turi „Inmarsat“ palydovinį ryšį.

Maistas, ryšys ir kiti svarbūs niuansai

Šių metų varžybose dalyvavo septynios komandos. Įgulos narių skaičius buvo sumažintas nuo dešimties iki aštuonių ir vieno žiniasklaidos atstovo. Taigi laivuose plaukia 8 buriuotojai ir vienas žiniasklaidos atstovas, kuris negali padėti įgulos nariams ir užsiima tik reportažų rengimu, interviu ir pan. Ši pozicija laikoma viena iš sunkiausių žurnalistinių darbų.

Kiekvienoje komandoje pagal varžybų taisykles turi būti du jauni iki 30 m. buriuotojai.

Įguloms tenka didelis išbandymas. Ilgiausias etapas trunka 25 dienas.

Tai reiškia, kad įgulos visą tą laiką nemato kranto. Be to, turi tik vieną atsarginę rūbų porą – daiktų svoris labai limituojamas dėl svorio. Kadangi jachtos plaukia be sustojimų – dieną ir naktį, įgulos nariai pasiskirsto budėjimais po keturias valandas – keturias miega, keturias budi, dirba.

Ekstremaliomis oro sąlygomis dirba visi įgulos nariai. Kad buriuotojai nenusilptų jiems reikia suvartoti 5000-6000 kalorijų kasdien – du kartus daugiau nei įprastam žmogui. Įgulos valgo specialų džiovintą maistą. Kasdien visai įgulai skirta iki 50 l vandens. Plaukimo metu įgulos nariai nesinaudoja dušu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs