Tęsia puikų pasirodymą – V.Senkutė nuirklavo į olimpinių žaidynių finalą

Lietuvos irkluotoja Viktorija Senkutė tęsia nuostabų pasirodymą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. 28-erių žaidynių debiutantė vienviečių valčių pusfinalyje užėmė antrą vietą ir iškovojo bilietą į finalą. Savo ruožtu Giedriui Bieliauskui kova dėl medalių baigėsi.

2000 m distanciją lietuvė įveikė per 7 min 19,15 sek.

Legendinė 37-erių zelandė Emma Twigg pusfinalyje iškart išsiveržė į priekį, o V.Senkutė su amerikiete Kara Kohler pirmąjį kilometrą stumdėsi dėl antrosios pozicijos.

Galiausiai, distancijos viduryje lietuvė pranoko varžovę iš JAV, stipriai nutolo nuo likusių trijų konkurenčių ir užtikrintai finišavo pirmajame trejete.

Nugalėtoja E.Twigg finišavo per 7 min 17,19 sek.

Lietuvės laikas buvo antras tarp visų 12-os pusfinalyje dalyvavusių irkluotojų – kitame pusfinalyje nė viena sportininkė jos laiko nepranoko.

V.Senkutė puikiai pasirodė ir atrankos, ir ketvirtfinalio plaukimuose, kuriuos laimėjo. Atrankoje ji net pademonstravo geriausią rezultatą tarp visų jos dalyvių.

Finalas numatytas šeštadienį 11.18 val. Lietuvos laiku. Jame dalyvaus šešios irkluotojos.

G.Bieliauskui nepavyko

Kitam ketvirtadienio rytą Paryžiaus olimpiniame kanale startavusiam lietuviui Giedriui Bieliauskui prasibrauti į vienviečių valčių finalą nepavyko.

27-erių lietuvis pusfinalyje laikėsi tarp lyderių pirmuosius kelis šimtus metrų, tačiau smuktelėjo į paskutinę šeštąją vietą distancijos viduryje ir iš jos pakilti nebesugebėjo.

Kipro Štreimikio/LTOK nuotr./Giedrius Bieliauskas

2000 m distanciją olimpinis debiutantas įveikė per 7 min. 9,29 sek. Iki finalo jam pritrūko beveik 24 sekundžių, nes trečias finišavęs belgas Timas Brysas įveikė nuotolį per 6:45.32 min.

G.Bieliauskas pasirodymą olimpinėse žaidynėse užbaigs šeštadienį startuodamas B finale ir varžydamasis dėl 7-12 vietų.