Tarp laimingųjų iš pat pradžių nepateko ir J.Jefimovos širdies draugas Nikita Lobincevas. Jame nebuvo ir Vladimiro Morozovo pavardės.
Visi trys Rusijos sportininkai siekė, kad Sporto arbitražo teismas (CAS) pripažintų, jog jų pašalinimas iš olimpinių žaidynių yra negaliojantis.
J.Jefimova, N.Lobincevas ir V.Morozovas buvo įtraukti į Richardo McLareno parengtą ataskaitą apie Rusijos dopingo skandalą, tačiau V.Morozovas ir N.Lobincevas, skirtingai nei J.Jefimova, anksčiau nebuvo pagauti vartojantys dopingą.
J.Jefimovos dopingo mėginiai buvo teigiami net dukart.
Teismo procesas prasidėjo pirmadienį, bet CAS ieškinių svarstymą nusprendė nukelti antradieniui, kadangi norėjo suformuoti bendrą poziciją visų ieškinius pateikusių rusų plaukikų atžvilgiu.
Visgi ketvirtadienio vėlyvą popietę pranešta, kad N.Lobincevas ir V.Morozovas vis dėlto laimėjo savo bylas CAS teisme, tad bus įtraukti į galutinę Rusijos rinktinės sudėtį.
Teismo malonės J.Jefimovai beliko tikėtis po to, kai 24-erių metų plaukikei startuoti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse uždraudė FINA.
Tokį sprendimą FINA priėmė atsižvelgdama į Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) ir pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) rekomendacijas.
Vis dėlto galutinį žodį dėl Rusijos delegacijos narių dalyvavimo žaidynėse turėjo tarti speciali trijų asmenų komisija, kurią šeštadienį sudarė TOK vykdomasis komitetas. Komisijai suteikta teisė tvirtinti galutinę Rusijos delegacijos sudėtį. taip pat vertinti ir priimti sprendimus dėl kitų sportininkų, išskyrus lengvaatlečius.
Komisiją sudaro Pasaulinės šaudymo federacijos prezidentas ir TOK medicininės komisijos vadovas Uguras Erdeneris, TOK atletų komisijos vadovė Claudia Bokel ir Ispanijos atstovas TOK Juanas Antonio Samaranchas.